Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 07-12-2019

W 8. Kolejce Ligi Siatkówki Kobiet rzeszowianki zmierzyły się z ŁKS Commercecon Łódź. W takich meczach nigdy nie ma faworyta a emocje są na najwyższym poziomie. Siatkarki z Łodzi nie zamierzały jednak jechać do Rzeszowa na wycieczkę i mały nadzieję wykorzystać swoje szanse oraz zaprezentować z jak najlepszej strony.

W składzie naszego zespołu zabrakło Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, mecz z ŁKS-em Łódź rozpoczęliśmy więc z Magdaleną Hawryłą na środku i duetem Mlejnkova/ Frantti na przyjęciu. Po etapie gry punkt za punk sygnał do ataku Rysicom dała Katarzyna Zaroślińska-Król. Na odpowiedź gości nie musieliśmy długo czekać i gra ponownie się wyrównała. Nie był to koniec emocji, ambitnie walczące siatkarki Marka Solarewicza w końcówce pierwszego seta pokazały charakter i zwyciężyły (25:23).

Początek drugiego seta był zdecydowanie nieudany dla Developresu SKYRES Rzeszów. Kilka błędów rzeszowskiej drużyny oraz skuteczność przeciwniczek doprowadziło do wysokiej zaliczki punktowej. Niestety przewaga była na tyle duża, że nasze siatkarki nie zdołały już dogonić rywalek. Kolejny set zakończył się wynikiem (25:19) dla ŁKS Commercrcon Łódź.

Trzeciego seta Rysice nie rozpoczęły najlepiej. Już na samym początku mieliśmy kilkupunktową stratę do rywalek, jednak łodzianki zaczęły popełniać błędy. Developres Rzeszów mógł liczyć w takiej sytuacji na swoją Panią Kapitan Jelene Blagojević, która wprowadziła do gry dużo jakości oraz podniosła cały zespół do walki. Od tego momentu przewaga zaczęła w bardzo szybkim tempie maleć. Trener łodzianek starał się reagować na tę sytuację, biorąc czas oraz dokonując zmian w składzie. Niestety rozpędzone Rysice w zaskakującym tempie odrobiły straty i zwyciężyły trzeciego seta (26:24).

Mistrzynie Polski nie zamierzały się poddać. Czwarty set łodzianki rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia. Developres Rzeszów znów musiał gonić wynik. Wtedy do głosu doszła nasza atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król. Bardzo dobra skuteczność w ataku doprowadziła do wyrównania (17:17) i od tego momentu to Rysice kontrolowały wynik spotkania. Czwarty set zakończył się zwycięstwem dla Developresu SKYRES Rzeszów (25:23).

Ostatnia decydująca partia to pokaz fenomenalnej siatkówki. Początek tie-breaku to wymiana punkt za punkt. Akcje ostatniej części spotkania nabierały tępa. Widowiskowe ataki oraz obrony zachwycały widownie na trybunach. Ostatecznie to Developres SKYRES Rzeszów wygrał piątego seta (15:11) i udowodnił, że niemożliwe nie istnieje.

Nasza atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król w tym meczu ponownie udowodniła, swoja fenomenalną skuteczność zdobywając 31 punktów. Jest to niewiarygodny wynik, który przyczynił się do zwycięstwa w tym spotkaniu.

MVP spotkania została nasza Pani Kapitan Jelena Blagojević.