Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 09-04-2022

BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Drugi mecz ćwierćfinałowy rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 5:1. Rzeszowianki miały problemy ze skutecznością w ataku, co przyczyniło się do słabego początku meczu w wykonaniu Rysic 13:5. Trener Antiga dwukrotnie interweniował, prosząc o czas dla Developresu i motywując swoje podopieczne do lepszej gry. Niestety przewaga była już bardzo wysoka, a gonitwa za wynikiem niewiele dała. BKS skrupulatnie wykorzystywał swoje okazje do zdobycia punktów i bez większych problemów zakończył pierwszego seta 25:16.

Kolejna odsłona mecz początkowo kreowała się na korzyść BKS-u. Gospodynie dobrze czytały grę Rysic, wyłapując i blokując większość piłek. Rzeszowianki musiały gonić wynik, co udało się przy stanie 12:12. Developres wrócił do swojej optymalnej dyspozycji, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (13:15). Walka o każdą piłkę byłą bardzo zacięta. Nie brakowało przedłużonych akcji, które w tym secie kończyły się na korzyść Rysic. Końcówka należała do Jeleny Blagojević, która zaskakiwała swoje rywalki sprytnymi atakami. Rzeszowianki powróciły i w dobrym stylu zakończyły drugiego seta 20:25, doprowadzając do remisu 1:1.

Trzeci set to zacięta wymiana punkt za punkt. W zespole BKS-u prym wiodła Orvosova, a w Developresie przyjmująca Bajema. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszły rzeszowianki. Dobra skuteczność w bloku oraz w zagrywce powstrzymywała rywalki przed odrobieniem strat (9:16). Gospodynie posiadały spore problemy w wyprowadzeniu skutecznej akcji. Trener Piekarczyk szukał ratunku w zawodniczkach rezerwowych, lecz nie wiele to dało. Trzeci set zakończył się na korzyść Rysic 20:25.

Czwarta odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia BKS-u. Prowadzenie rywalek nie trwało zbyt długo i po chwili rzeszowianki doprowadziły do remisu 4:4. Developres ustawiał szczelny blok, który ciężko było ominąć, a dodatkowe asy serwisowe pomagały w zbudowaniu przewagi. Gra gospodyń posypała się i w dalszej części spotkania mogliśmy oglądać koncert punktów po stronie Developresu (11:20). Ostatni punkt meczu należał do Dominiki Witowskiej, a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 1:3 dla Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

Developres awansował do półfinału PLAY-OFF TAURONLigi.

MVP: Magdalena Jurczyk

BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3 Developres Bella Dolina Rzeszów
(25:16, 20:25, 20:25, 13:25)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Developresu

BKS: Kazała (16), Janiuk (11), Chmielewska (2), Pierzchała (8), Orvosova (15), Szlagowska (7), Drabek (libero) oraz Mazur (libero), Polak, Borowczak (3), Świrad i Bartkowska (1)
Developres: Honorio (9), Blagojević (17), Stencel (7), Wenerska (2), Bajema (13), Jurczyk (12), Szczygłowska (libero) oraz Witkowska (3), Rapacz (1), Kalandadze (2) i Bińczycka