Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 16-03-2022

VakifBank Stambuł 3:1 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

W pierwszej partii gospodynie błyskawicznie objęły prowadzenie. Vakifbank szybko osiągnął czteropunktową przewagę (7:3). Rzeszowianki miały problemy z przyjęciem, a blok nie mógł sobie poradzić ze wspaniale dysponowanymi tego dnia Gabi i Isabelle Haak. Rysice próbowały odrobić stratę punktową, lecz było już za późno. Pierwszy set zakończył się wysokim zapasem punktowym gospodyń 25:15.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od zaciętej walki punk za punkt. Niesamowite obrony oraz przedłużone akcji, były po obu stronach siatki. W dalszej części spotkania dobrze funkcjonował blok Turczynek, co spowodowało objęcie prowadzenia 11:8. DevelopRes ponownie miał problemy z przyjęciem, które praktycznie nie funkcjonowało. Rysice popełniały dużo błędów, momentami zawodziła komunikacja, co nie pomagało w odrabianiu strat. Zagranie przez środek Ogbog, dał ostatni punkt tureckiemu zespołowi i zakończył kolejną partię na swoją korzyść (25:19).

W trzecim secie rzeszowianki pokazały charakter Rysic. Od samego początku gra była bardzo wyrównana. Dopiero po ataku po bloku w aut Honorio i sprytnym zagraniu Blagojević, podopieczne Antigi wyszły na pierwsze dwupunktowe prowadzenie (11:13). Gospodynie popełniały błędy, lecz nie pozwalały rzeszowiankom na powiększenie przewagi. Wymiana była bardzo zacięta. Kara Bajema skutecznie atakowała z lewego skrzydła, a szczelny blok pomagał w utrzymaniu prowadzenia. W końcówce seta VakifBank doprowadził do remisu (20:20). DevelopRes wygrał wojnę nerwów i zdołał wywalczyć piłkę setową. Atak w antenkę Bartsch-Hackley zakończył seta dla Rysic 23:25.

Czwarty set rozpoczął się podobnie jak poprzedni. Mocne ataki Bajemy oraz Honorio, bombardowały rywali. Gospodynie również nie wstrzymywały ręki, a Haak pokazywała swoje niesamowite umiejętności. Gra toczyła się punkt za punkt do samego końca. Sprytnie atakowała Blagojević, lecz żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Do ostatniej piłki rzeszowianki walczyły o tie-break. W ostatnich akcjach meczu w ocenie sytuacji musiał pomóc challenge, który niestety nie był korzystny dla naszego zespołu. VakifBank wygrał czwartego seta 25:23 i cały mecz 3:1.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów do ostatniej piłki walczył jak równy z równym. Rzeszowianki w całym turnieju Ligi Mistrzyń pokazały prawdziwy charakter i wolę walki, kończąc go na ćwierćfinale i znajdując się w najlepszej piątce zespołów Europy. Jest to największy sukces naszego zespołu na arenie międzynarodowej, ale nie ostatni. Dziękujemy za wsparcie wszystkim kibicom! Team Developres!

(25:16, 25:19, 23:25, 25:23)

Składy zespołów:
VakifBank: Ozbay (1), Ogbogu (3), Gabi (19), Haak (28), Bartsch-Hackley (15), Gunes (11), Aykac (libero) oraz Boz
Developres: Honorio (12), Blagojević (19), Stencel (8), Wenerska (2), Bajema (16), Jurczyk (5), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (1),  Kalandadze, Bińczycka iPrzybyła (libero)