Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 09-10-2021

KS DevelopRes Rzeszów zwyciężył 3:2 z ŁKS Commercecon Łódź w 3.kolejce TAURONLigi

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, bowiem po ataku Grajber wyszły na cztery punkty prowadzenia (0:4). Rzeszowianki jednak szybko wróciły do gry i po błędzie w ataku Jones-Perry i skutecznym bloku kapitan Blagojević był już remis (4:4). Podopieczne Michała Maska szybko jednak doprowadziły do ponownego prowadzenia, tym razem za sprawą mocnych serwisów Jones-Perry (5:9). Gospodynie goniły wynik i dopiero za sprawą podwójnej zmiany Bińczyckiej/Rapacz rezultat na tablicy uległ zmianie (15:15). W dalszej części spotkania była wyrównana walka punkt za punkt. Developres zdominowały boisko w końcówce seta, głównie dzięki odrzuceniu rywalek od siatki agresywną zagrywką i umiejętnym czytaniem gry przez Wenerską (22:21). Rysice pewnie wygrywają pierwszą partię spotkania (25:23).

Druga partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt (5:5). Dopiero po skrócie Kary Bajemy, rzeszowianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Po ataku Blagojević na tablicy wyników mieliśmy (14:8). Rzeszowianki kontrolowały grę, a szczelny blok Rysic uniemożliwiał przyjezdnym skończenie ataku. ŁKS nie poddawał się i walczył o każdą piłkę. Podopieczne Antigi miały problemy w przyjęciu co doprowadziło do remisu (18:18). Rysice zaczęły się mylić, a w ekipie przyjezdnych zafunkcjonował blok. W końcówce spotkania lepsze okazały się zawodniczki trenera Maska, wygrywając drugiego seta (20:25).

Podobnie jak w poprzedniej partii gra toczyła się punkt za punkt (3:3). Dopiero za sprawą podwójnego błędu Rysic, na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wychodzą zawodniczki ŁKS-u (4:6). Rzeszowianki doprowadziły do wyrównania (9:9). Wenerska po dobrym przyjęciu uruchomiła Bajeme na lewym skrzydle, co spowodowało podwyższenie wyniku na korzyść Developresu (15:12). W polu serwisowym zawitała Kara Bajema, która celnymi serwisami punktowała rywalki (20:15). W kolejnych akcjach rzeszowianki kontrolowały grę. Skuteczne ataki naszej kapitan nie pozwalały rywalkom na odrobienie strat (23:19). Jones-Perry posłała piłkę w aut i tym samym zakończyła seta na korzyść Developresu BELLA DOLINA Rzeszów (25:19).

Czwarty set lepiej rozpoczęły przyjezdne. Mimo małych kłopotów w przyjęciu to one posiadały trzypunktowe prowadzenie (3:6). Zmiana na pozycji rozgrywającej w drużynie Developresu i po przerwie Rysice doprowadziły do remisu (6:6). Bruna Honorio poczęstowała rywalki mocnym serwisem i rzeszowianki miały pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Dobre przyjęcie i w konsekwencji szybki atak Bajmy dał rzeszowiankom kolejne punkty (12:10). Choć łodzianki doprowadziły do remisu, to Rysice szybko powróciły na odpowiedni tory gry (17:16). Kara Bajema pomyliła się w ataku, co zmusiło trenera Antigi do drugiego czasu dla swojej drużyny. Krótka przerwa wybiła z rytmu rywalki. Alagierska dotyka siatki, a następnie atak po bloku i mamy dwupunktowe prowadzenie w końcówce czwartego seta (22:20). Wydawało się, że rzeszowianki zakończą na swoją korzyść czwartego seta, lecz niestety problemy w przyjęciu doprowadziły do remisu (23:23), a następnie wygranej ŁKS-u (23:25). O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

Niesione zwycięstwem w poprzedniej partii łodzianki weszły z nową energią w ostatnią odsłonę tego meczu (0:2). Szybka korekta w drużynie rzeszowianek i to Rysice miały pierwsze trzypunktowe prowadzenie w tie-breaku (6:3). Po zmianie stron Bruna mocnym serwisem punktowała rywalki (9:6).  Przyjezdne gubiły się w kolejnej akcji, dzięki czemu przewaga Rysic tylko wzrastała (13:9). Ostatecznie to Developres BELLA DOLINA zakończył zwycięsko 3 kolejkę TAURONLigi i dwa punkty zostały w Rzeszowie (15:11).

MVP: Jelena Blagojević

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 ŁKS Commercecon Łódź
(25:23, 20:25, 25:19, 23:25, 15:11)

Developres: Bruna Honorio (19), Blagojević (21), Stencel (10), Wenerska (2), Bajema (21), Jurczyk (3), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (1), Kalandadze (1)  i Bińczycka
ŁKS: Grajber (10), Witkowska (8), Sobiczewska, Ratzke (2), Alagierska (10), Jones-Perry (31), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (1), Jukoski (2) i Piasecka (12)