Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 26-06-2020

Nowa atakująca w Rzeszowie na sezon 2020/2021!

Kiera Van Ryk pochodzi z New Westminster, uczyła się na University of British Columbia, potem występowała w UBC Thunderbirds w swoim kraju. Latem ubiegłego roku podpisała zawodowy kontrakt na grę w lidze włoskiej w Volley Bergamo, gdzie była zmienniczką Malwiny Smarzek-Godek. Jako 19-latka została uznana za debiutantkę roku w kanadyjskiej lidze, a jej drużyna wywalczyła brązowy medal. W seniorskiej reprezentacji Kanady zagrała m.in. w 2018 roku podczas mistrzostw Panamerykańskich, gdzie wywalczyła brąz. Jesienią zagrała na mistrzostwach świata w Japonii i była jedną z liderek swojego zespołu.


Nowa umowa z polskim klubem Developres Rzeszów. Czy widziałaś już, jak gra nasz klub?

Zanim zdecydowałam, że będę grać w Developres Rzeszów, poprosiłam menagera o wysłanie mi kilku waszych spotkań. Oglądałam wasz fantastyczny mecz w Pucharze Polski z Chemikiem Police oraz niesamowitą walkę z Busto w Rzeszowie. Byłam pozytywnie zaskoczona poziomem, jaki prezentuje wasza drużyna – myślę, że stać by was było na czołowe lokaty w lidze włoskiej. Atmosfera na trybunach i ilość ludzi na meczach też robią swoje – widać, że w Rzeszowie kocha się siatkówkę i jest to dla was sport numer jeden.


Co ostatecznie przesądziło o tym, że przenosisz się do Polski?

Chcę się rozwijać, być coraz lepszym graczem, a w Polsce, dzięki współpracy ze Stephanem Antigą mogę to osiągnąć. To właśnie w pierwszej kolejności postać waszego trenera, który znany jest w Kanadzie, bo zrobił z naszą reprezentacją niesamowity wynik, spowodowała, że zdecydowałam się zmienić Włochy, na Polskę.


Jak oceniasz Polską Ligę Siatkówki?

Z tego, co słyszałam, polska liga i kibice są wspaniali! Mówi się, że to najprężniej rozwijająca się liga w Europie – fajnie, że będę jej częścią.


Jakie są Twoje cele na nowy sezon w Polsce?

Uwielbiam konkurować i rozwijać się, więc moje cele są właśnie takie. Aby być najlepszą zawodniczką, jaką mogę być i wygrywać!


Jak wyglądają twoje przygotowania do nowego sezonu?

W tym dziwnym czasie, którego doświadcza świat, trening różni się od tego, jak normalnie by dla mnie wyglądał. Próbuję znaleźć sposób na bycie silną i gotową do treningu, robię program treningowy wokół mojego domu, a także znajduję sposoby na grę w siatkówkę!


Gdzie aktualnie przebywasz i jak spędzasz ten wolny czas?

Obecnie mieszkam z rodziną w mieście na obrzeżach Vancouver. W tej chwili mój wolny czas spędzam, ćwicząc, grając w siatkówkę i pakując się, aby dołączyć do drużyny w Polsce! Bilety już mam kupione i wkrótce do was dołączę.


Kiera Van Ryk
Data urodzenia: 06.01.1999
Narodowość: Kanada
Wzrost: 188 cm
Zasięg w ataku: 309
Pozycja: Atakująca

Wróć do listy
20 wrzesień 2020

Hala Podpromie
godz. 17:30

DevelopRes SkyRes Rzeszów
3:1
#VolleyWrocław

DevelopRes SkyRes Rzeszów vs. #VolleyWrocław

TAURON Liga