Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 26-02-2021

KS DevelopRes Rzeszów pokonuje Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2.

Mecz 21. Kolejki TAURONLigi gospodynie rozpoczęły od asa serwisowego. Błędy na początku spotkania w przyjęciu po stronie rzeszowianek spowodowały czteropunktowe prowadzenie drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Problemy szybko zostały zażegnane po zmianie na pozycji przyjmującej. Na boisku pojawiła się Magdalena Grabka, która pomogła drużynie i po chwili mieliśmy już remis (6:6) Do tego doszły skuteczne akcje w wykonaniu Jeleny Blagojević i Rysice miały już dwa oczka więcej od rywalek (12:10). Sytuacja gospodyń poprawiła w końcowej fazie pierwszego seta. Ponowne problemy w przyjęciu Developresu i niestety zespół z Bydgoszczy obejmuje prowadzenie 20:18. Od tej pory gospodynie nie pozwoliły już sobie odebrać szansy na zwycięstwo w pierwszej odsłonie i to one triumfowały po autowym ataku Jeleny Blagojević (25:20).

Od wymiany punktowej rozpoczęła się druga partia spotkania. Rzeszowianki skutecznie poradziły sobie z blokiem rywalek i po chwili na tablicy wyników mieliśmy wynik 9:6 dla Developresu SKYRES Rzeszów. Ponadto, w połowie seta popracowały także blokiem, co umocniło je na prowadzeniu (15:10). Bydgoszczanki nie zamierzały się łatwo poddawać i dzięki skutecznym atakom Bidias odrobiły kilku punktową stratę (17:15). Gospodynie walczyły jednak dalej i dzięki dobrej grze na siatce zdołały doprowadzić do remisu 21:21. Problemy po stronie Developresu nie pomogły w dalszej części spotkania. W ważnym momencie meczu dobrą dyspozycją na bloku oraz w ataku popisały się zawodniczki Piotra Matela i to gospodynie wygrywają drugiego seta (25:22).

Trzecia partia rzeszowianki rozpoczęły od zmian w składzie. Na przyjęciu pojawiła się Kiera Van Ryk, a na pozycji atakującej Aleksandra Rasińska. Set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia bydgoszczanek, ale dobra gra na siatce rzeszowianek szybko sprawiła, że wynik stopniał do remisu (2:2). Rysice zaczęły mieć jednak problemy z przyjęciem, co pomogło gospodyniom w odbudowaniu przewagi. Do tego doszły także błędy w ataku popełniane przez Aleksandrę Rasińską, które umocniły rywalki na prowadzeniu (8:5). Sytuacja zmieniła się dopiero po skutecznych atakach Kiery Van Ryk, po których dystans między drużynami zmniejszył się do zaledwie jednego oczka. Rzeszowianki w połowie seta wyszły na dwupunktowe prowadzenie po niesamowitych akcjach kapitan drużyny Jeleny Blagojević (15:13). Od tego momentu siatkarki z Rzeszowa nie oddały już prowadzenia. Ostatecznie to Developres zwyciężyły w kolejnej odsłonie spotkania po mocnym ataku Aleksandry Rasińskiej (25:18).

Od punktowej akcji bydgoszczanek rozpoczął się set numer cztery. Gospodynie jako pierwsze wyszły na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Sytuacja zmieniła się, gdy na zagrywce pojawiła się Gabriela Polańska, która skutecznie rozbiła przyjęcie rywalek i doprowadziła do remisu 7:7. Do tego doszła dobra skuteczność Kiery Van Ryk oraz Jeleny Blagojević, dzięki czemu Rysice objęły prowadzenie. Rzeszowianki w połowie seta prowadziły już 15:10. Developres nie zwalniał tempa. Szczelny blok Gabrieli Polańskiej oraz Marty Krajewskiej powstrzymał ataki gospodyń (20:15). Zawodniczki z Bydgoszczy nie zamierzały się poddawać i zdołały jeszcze odrobić straty (23:21), lecz było już za późno. Rysice kontynuowały bardzo dobrą grę i w czwartej odsłonie tego spotkania wygrały 25:22, doprowadzając do tie-breaku.

W ostatniej odsłonie tego meczu, walki nie brakowało. Na początku prowadzenie objęły rzeszowianki, lecz gospodynie szybko odrobiły straty. Dobra dyspozycja w ataku Żurawskiej doprowadziła do prowadzenia drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przy zmianie stron (8:5). Rysice walczyły o każdą piłę. Czujna gra w obronie rzeszowianek oraz w kontrze skutkowało odbudowaniem wyniku 11:11. Czas na życzenie trenera Piotra Matela nie wybiło Developresu z rytmu, a podopieczne Antigi kontynuowały swoją dobrą grę. Aleksandra Rasińska, blokując Żurowską, zakończyła ostatniego seta 15:13 i całe spotkanie 3:2.

MVP:  Jelena Blagojević

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 2:3 KS DevelopRes Rzeszów
(25:20, 25:22, 18:25, 22:25, 13:15)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Dascalu (12), Ziółkowska (10), Hawryła (7),  Żurowska (24), Michalewicz (1), Bidias (20), Jagła (libero) oraz Mazurek (2), Reiter (3) i Lijewska

KS DevelopRes Rzeszów:  Polańska (11), Van Ryk (19), Krajewska (4), Blagojević (24), Efimienko-Młotkowska, Lazić (2), Krzos (libero) oraz Grabka (4), Rasińska (9), Stencel (10) i Przybyła (libero)