Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 29-01-2020

Developres SKYRES Rzeszów wygrał 3:0 z Grot Budowlanymi Łódź

Pierwsza partia spotkania zdecydowanie należała do Developresu SKYRES Rzeszów. Od samego początku inicjatywa była po stronie Rysic, które wygrały aż piętnaście z dwudziestu pierwszych akcji. W pewnym momencie łodzianki zbliżyły się na dystans czterech punktów (15:19). Był to jednak chwilowy zryw. Siatkarki Stephana Antigi zdołały opanować sytuacje i wygrały pierwszą część spotkania (25:20).

W drugiej partii meczu Developres znów rozpoczął lepiej od Budowlanych. Rzeszowianki przyspieszały tempo gry, a gospodynie miały coraz większe problemy w przyjęciu. Świetnie wykorzystały to nasze zawodniczki, które doprowadziły do stanu 17:12. Wysokie prowadzenie uległo zmianie, gdy siatkarki z Łodzi zaczęły odrabiać część strat, doprowadzając do wyniku 22:23. To jednak znów okazało się za mało. Dobre przyjęcie oraz fenomenalny blok w końcówce sprawił, że to Developres wygrał kolejnego seta (25:22).

Ostatni set zdecydowanie różnił się od poprzednich partii. Łódzka drużyna odskoczyła początkowo podopiecznym Stephana Antigi, wychodząc na prowadzenie 11:7. Inicjatywa przez dłuższą cześć trzeciego seta była po stronie ekipy Błażeja Krzyształowicza. W końcówce losy ostatniej partii odmieniły się za sprawą serii ataków Ali Frantti, dzięki czemu wynik uległ zmianie (21:21). Ostatecznie Developres powtórzył wynik z pierwszej rundy LSK i ponownie pokonał Grot Budowlanych Łódź (25:23).