Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 05-07-2022

Wywiad z Magdaleną Jurczyk 

Sezon się skończył, ale kolejne wyzwanie przed Tobą. Jak wyglądały początki zgrupowania, a jak jest teraz?
Magdalena Jurczyk: "Na samym początku kadry towarzyszył mi mały stres, ponieważ był to mój pierwszy raz w reprezentacji, nowe miejsce, zawodniczki oraz trener. Musiałam szybko się przystosować do nowego stylu pracy. Uważam, że teraz jest już łatwiej. Poznałam wszystkie elementy, dlatego swobodniej mi się pracuje"

 

Czy zauważasz różnice pomiędzy trenowaniem w drużynie Rysic, a w reprezentacji?
Magdalena Jurczyk: "Jeśli chodzi o przygotowanie, to wyglądają one podobnie. Dużą różnicę widzę w poziomie gry. Grając z innymi reprezentacjami, jest on dużo wyższy. W każdej drużynie jest mnóstwo dziewczyn z najlepszych lig na świecie. Grając z takimi przeciwniczkami widać ile jeszcze pracy przede mną."

 

Jak oceniasz dotychczasowe występy naszej kadry?
Magdalena Jurczyk​​​​​​​: "Uważam, że mamy bardzo dobry zespół, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby się zgrać i pokazać, co tak naprawdę potrafimy. Mamy nowego trenera i sztab, z którym próbujemy te wszystkie rzeczy ulepszyć. W Lidze Narodów miałyśmy różne mecze i dobre i te złe."

 

Czy jest duża rywalizacja?
Magdalena Jurczyk: "Tak, rywalizacja jest bardzo duża. Na każdej pozycji mamy najlepsze zawodniczki z TauronLigi. Każda z nas ma swoje mocne strony, które stara się pokazywać na treningu i udowadniać trenerowi, że warto akurat na nią postawić."

 

Co sądzisz o trenerze?
Magdalena Jurczyk​​​​​​​: "Uważam, że jest to bardzo dobry trener, ze swoim pomysłem na grę. Treningi są różnorodne, podczas których dostajemy wiele uwag, aby podnosić swoje umiejętności. Ma też ciekawe poczucie humoru."

 

Czy czujesz stres przed Mistrzostwami?
Magdalena Jurczyk: "Lekki stres jest, ale myślę, że w większości to ekscytacja. Nie często zdarza się, że zawodniczka może być w takim miejscu i na takim turnieju. Stawka jest wysoka, będziemy walczyć i zrobimy wszystko, aby osiągnąć jak najwyższy cel. Do Mistrzostw jeszcze daleka droga, a teraz skupiam się na treningach"

 

Co jest waszą mocną stroną?
Magdalena Jurczyk: "Naszą mocną stroną może być walka o każdą piłkę w obronie i niewstrzymywanie ręki w ataku."

Wróć do listy
29 marzec 2023

Netto Arena
godz. 19:00
Polsat Sport

Grupa Azoty Chemik Police
0:3
DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

Grupa Azoty Chemik Police vs. DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

TAURON Liga