Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 02-11-2020

Rzeszowianki pokonują w znakomitym stylu BKS STAL Bielkso-Biała!

Pierwszy spotkanie po kwarantannie rozpoczynamy od prowadzenia. Rzeszowianki od samego początku narzuciły swoje tempo i objęły prowadzenie (3:6). Bielszczanki nie odpuszczały, dzięki temu doprowadziła do wyrównania 8:8, po skutecznej akcji w bloku Drużkowskiej. Dalsza część pierwszego seta toczyła się punkt za punkt. Przełamanie na korzyść naszej drużyny nastąpiło, za sprawą skutecznych akcji Jeleny Blagojević oraz Kiery Van Ryk. Pierwszego seta asem serwisowym zakończyła Kiera Van Ryk 25:20.

Drugi set rozpoczęliśmy od wysokiego prowadzenia 4:0, jednak nasza przewaga stopniała, na tablicy widniał wynik 4:3. Konsekwentna gra w bloku i obronie skutkowała kolejnym wysokim prowadzeniem 12:7. Rzeszowianki nie wstrzymywały ręki. Znakomicie funkcjonowała lewa oraz prawa strona ataku. W końcowej fazie drugiego seta podopieczne Stephane'a Antigi objęły najwyższe prowadzenie w secie 24:12. Drugi set kończymy znakomitym atakiem Jeleny Blagojević z lewego skrzydła 25:13 i tym samym obejmujemy prowadzenie 2:0.

Od początku trzeciego seta pojawiła się na parkiecie Anna Stencel, zmieniając Zuzanne Efimienko-Młotkowską. Bielszczanki mocno zdenerwowane wysoką przegraną w drugim secie objęły prowadzenie 8:6, a następnie 13:10. Rysice konsekwentnie goniły wynik. Znakomitą zmianę w połowie seta dała Aleksandra Rasińska, która zanotowała 75% skuteczności w ataku. Trzeciego seta kończymy wynikiem 25:20 i wygrywamy spotkanie w hali pod Dębowcem 3:0.

Gratulacje dla całego zespołu, było to niezwykle cenne zwycięstwo po odbytej kwarantannie.