Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 25-09-2020

Wygrywamy pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie 2020/21!

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki z Łodzi, wychodząc na kilku punktowe prowadzenie. Problemy Developresu w początkowej fazie seta, nie spowodowały jednak zbyt dużej ucieczki punktowej rywalek. Dobra współpraca między Anią Kaczmar, a Jeleną Blagojević, spowodowała odrobienie strat i wygraną w pierwszym secie 25:23.

Druga partia spotkania zdecydowanie należała do Developresu SKYRES Rzeszów. Od samego początku inicjatywa była po stronie rzeszowianek (6:1). W połowie seta łodzianki podjęły próbę odrabiania strat, niestety bez rezultatu. Był to jednak chwilowy zryw, który siatkarki Stephana Antigi zdołały opanować i bez większych problemów wygrały drugą część spotkania 25:15.

Trzeci set zdecydowanie różnił się od poprzednich partii. Wymiana punkt za punt trwała do samego końca. Losy spotkania odmieniły się za sprawą Veroniki Jones-Pery, która serią ataków doprowadziła do wyrównania 21:21, a następnie wygrania trzeciego seta 25:23 dla swojego zespołu.

Ostatnia partia rozpoczęła się na korzyść siatkarek z Rzeszowa. Niestety szyba kontra ze strony Łódzkiej drużyny i w połowie seta mamy remis. Rysice szybko wzięły się za odrabianie strat. W ataku nie myliła się Kiera Van Ryk, a kapitan Jelena Blagojević zachwycała swoją techniką oraz przeglądem boiska. Emocji nie brakowało. Ostatecznie Developres SKYRES Rzeszów wygrał ostatniego seta w tym spotkaniu (25:22) i cały mecz 3:1.