Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 12-04-2023

#Volley Wrocław vs Developres Bella Dolina Rzeszów

Pierwszy set to wyrównana walka obu drużyn. Do stanu (18:18) żadna z drużyn nie była w stanie wypracować dużej przewagi i odskoczyć rywalkom. Od tego momentu rzeszowianki zdobyły 4 punkty z rzędu (22:18) i nie pozwoliły sobie wyrwać zdobytych punktów. Asem serwisowym pierwszą partię zakończyła Katarzyna Wenerska (25:20).

Druga partia to tylko i wyłącznie dominacja Developresu. Po serii świetnych zagrywek przyjmującej Kalandadze wynik na tablicy wynosił (8:1). Zawodniczki z Rzeszowa nie zamierzały zwalniać tempa i stopniowo powiększały przewagę i w pewnym momencie zrobiło się aż (22:6). Ostatecznie rzeszowianki wygrały tego seta z przewagą 18 punktów, który pokazał dominacje na parkiecie i przewagę tego dnia tej drużyny (25:7).

Trzecia odsłona tego meczu znowu zaczęła być wyrównana. Wrocławianki pomimo straty w pewnym momencie 4 punktów (15:11) zdołały wyrównać stan seta na (16:16). Od tego momentu rzeszowianki nie pozwoliły sobie wyrwać przewagi punktowej i ostatecznie wygrały ostatniego seta (25:20) i cały mecz (3:0). Było to drugie zwycięstwo w tym dwumeczu i dzięki temu Developres awansował do półfinału fazy play-off.

MVP: Ann Kalandadze

#Volley Wrocław – Developres Rzeszów 0:3

(20:25, 7:25, 20:25).

Stan rywalizacji play-off: 2-0 dla Developres BellaDolina Rzeszów

Składy zespołów:
Volley: Szczurowska (12), Bidias (6), Pacak (6), Muhlsteinova (1), Witowska (8), Bączyńska (5), Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska (2), Chorąża (libero)
Developres: Blagojević (17), Centka (7), Wenerska (2), Orvosova (8), Kalandadze (17), Jurczyk (8), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (3), Bińczycka, Szlagowska