Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 29-03-2023

Grupa Azoty Chemik Police vs Developres BELLA DOLINA Rzeszów

W składzie gospodyń zabrakło czołowych siatkarek, Jovany Brakocevic-Canzian oraz Maryny Łukasik. Od samego początku dzięki dobrym atakom Any Kalandadze przewagę uzyskały Rysice (2:6). Policzankom nie szło od początku spotkania. Wykorzystał to Developres doprowadzając do pięciopunktowej przewagi po ataku Gabrieli Orvosovej (8:13). Trener Radosław Wodziński starał się zmieniać ustawienie, lecz nieskutecznie. Rzeszowianki nie oddały już prowadzenia do końca i po skutecznym plasie Orvosovej wygrały pierwszego seta 22:25.

Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Walka była zacięta i na pierwsze prowadzenie zdołały wyjść rzeszowianki. W dalszej części spotkania, po stronie gospodyń mogliśmy zauważyć dużą rotację zawodniczek, starając się zmniejszyć straty. Developres nie odpuszczał i kontynuował swoją dobrą grę. Po ataku Izabelli Rapacz, Rysice miały piłkę setową przy stanie 19:24. Kolejną akcję skończyła jeszcze Martyna Łukasik, ale potem policzanki były bezradne wobec świetnej akcji środkiem Magdaleny Jurczyk i rzeszowianki pewnie wygrały drugiego seta (20:25).

W trzeciej partii trener Antiga posłał na boisko mocno zmieniony skład – na placu gry pojawiły się Weronika Szlagowska, Julia Bińczycka oraz Katarzyna Bagrowska. Po stronie Chemika zabrakło Agnieszki Korneluk, którą zastąpiła Katarzyna Połeć. Początkowo to rzeszowianki miały niewielką przewagę, ale gospodynie odrobiły straty, doprowadzając do remisu 9:9 po ataku Martyny Czyrniańskiej. Policzanki wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie (13:11), ale coraz śmielej po stronie gości radziła sobie Katarzyna Bagrowska. Po jej ataku to Developres prowadził już 16:14 i trener Radosław Wodziński poprosił o przerwę. Chemik wyrównywał straty, rzeszowianki znów odskakiwały i na tablicy ponownie był remis 20:20. W końcówce Czyrniańska nie mogła przebić się przez blok i Developres prowadził już 23:21, a po ataku Bagrowskiej miał piłkę meczową przy stanie 24:22, ale Chemik znów odrobił straty i doprowadził do gry na przewagi. Potem jednak świetnie zaatakowała Weronika Szlagowska, a po chwili Gabriela Orvosova zakończyła to spotkanie asem serwisowym.

MVP: Katarzyna Wenerska

Grupa Azoty Chemik Police 0:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów
(22:25, 20:25, 24:26)

Chemik: Korneluk (5), Almeida de Souza (2), Wasilewska (6), Mędrzyk (3), Czyrniańska (10), Sikorska (6), Stenzel (libero) oraz Cipriano (2), Kowalewska (1), Połeć (5), Martyna Łukasik (3)
Developres: Blagojević (7), Obiała (1), Wenerska (2), Orvosova (8), Kalandadze (11), Jurczyk (8), Szczygłowska  (libero) oraz Bagrowska (6), Centka (5), Rapacz, Szlagowska (6), Bińczycka, Przybyła (libero)