Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 09-10-2020

W 4.kolejce TAURON Ligi wygrywamy 3:0 z DPD Legionovia Legionowo!

Początek spotkania to popis mocnych serwisów Alexandry Lazić. Dobra postawa w defensywie oraz szczelny blok zaowocował czteropunktową przewagą dla Developresu (10:6). Rywalki starały się skrupulatnie odrabiać straty. Po stronie Legionovii w ataku brylowała Julie Oliveira Souza, niestety bezskutecznie. W ostatniej akcji seta Olivia Różański po niefortunnym upadku doznała groźnie wyglądającej kontuzji i niestety musiała opuścić boisko. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:19.

Drugi set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, jednak motywowane przeciwniczki zdołały zbudować trzypunktową przewagę. Kapitalnymi zagraniami technicznymi zaskakiwała rywalki Jelena Blagojević. Rzeszowianki szybko rozpoczęły odrabianie strat i już w połowie drugiego seta mieliśmy remis (13:13). Kolejne akcje należały już do podopiecznych Stephana Antigi. Bardzo dobra skuteczność naszych przyjmujących w ataku doprowadziła do przewagi w końcowej fazie seta (19:16), a następnie wygranej w drugim secie 25:21.

Trzecią partię zaczynamy od wysokiego prowadzenia (9:1). W dalszym ciągu znakomicie pracował duet przyjmujących Blagojević-Lazić. Trener Stephane Antiga w połowie seta zdecydował się dać odpocząć kilku zawodniczkom. Na boisku pojawiły się Magdalena Grabka, Juliette Fidon-Lebleu oraz Anna Kaczmar. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie potrafiły zatrzymać naszych zawodniczek przy siatce, a przewaga Developresu tylko powiększała się (21:8).  Znakomita postawa drużyny w dzisiejszym spotkaniu zaowocowała wysokim zwycięstwem w trzecim secie (25:14) oraz w całym meczu 3:0.