Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 23-07-2023

Rozmowa z Wiktorią Kowalską

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z siatkówką? Był to wpływ otoczenia, czy zwykły przypadek?
Wiktoria Kowalska "Moja przygoda zaczęła się od meczu Reprezentacji Polski Mężczyzn, który oglądałam w telewizji z moją mamą. Powiedziałam, że bardzo chciałabym grać tak jak oni. Mama zapisała mnie do szkolnej drużyny, byłam jeszcze niska w porównaniu do innych dziewczyn, ale nie brakowało mi zapału i zaciętości w trenowaniu. Jeździłam z drużyną szkolną na wiele zawodów i na jednym z nich poznałam trenera z klubu Ateny Warszawa, który wręczył mi ulotkę i zaprosił do grania."


Kogo znasz z obecnych zawodniczek naszego klubu i czy miałaś okazję grać z którąś z nich w jednej drużynie?
"Oczywiście wszystkie zawodniczki kojarzę, natomiast osobiście znam Kasie Wenerską i Magdę Jurczyk, bo miałam okazję i przyjemność grać z nimi w drużynie Joker Świecie. Bardzo się cieszę, że ponownie się zobaczymy i będziemy razem trenować."


Co skłoniło Cię do tego, aby przyjąć propozycję dołączenia do drużyny Rysic? Co sobie pomyślałaś, gdy ją dostałaś?
"Przede wszystkim ogromna możliwość rozwoju. Trenowanie i granie z takim zawodniczkami będzie dla mnie cennym doświadczeniem, a pomoc sztabu szkoleniowego z pewnością wpłynie na mój rozwój. Kolejnym wielkim atutem jest gra na arenie międzynarodowej. Ciężko też podać mi jedną myśl, bo było ich sporo. Na pewno wielkie wyróżnienie i szczęście. Myślę, że również duża ekscytacja oraz zaszczyt, że będę miała możliwość trenowania pod czujnym okiem Stephana Antigi."


Jakie masz nastawienie na nadchodzący sezon?
"Pozytywne nastawienie to podstawa. Do kolejnego sezonu podchodzę z ogromnym zapałem i chęcią zdobywania doświadczenia, ale też jednocześnie z pokorą. Chcę dać z siebie 200 procent, aby razem z drużyną zdobyć najwyższe cele sportowe."


Co sądzisz o możliwościach zespołu?
"Sądzę, że ta drużyna ma wielki potencjał, co już udowodniła w poprzednich sezonach. Uważam, że zdecydowanie może wygrywać najwyższe trofea w nadchodzącym sezonie, a ja będę się starała w tym pomóc."


Od miesiąca mieszkasz w Rzeszowie. Czy zdążyłaś poznać miasto?
"Nie zdążyłam jeszcze za wiele zobaczyć. Byłam na słynnych rzeszowskich bulwarach z pieskiem oraz na rynku. Na pewno z biegiem czasu będę poznawała miasto dokładniej."


Czy rozpoczęłaś już indywidualne przygotowania do nowego sezonu?
"Przygotowania indywidualne realizuję już od dawna, najpierw swoje, a od początku czerwca dostałam plan od trenera przygotowania fizycznego - Artura Płonki, który skrupulatnie realizuje."


Co robisz w wolnym czasie?
"Czytam książki, gotuję, lubię spacery oraz dobre kino. Wolny czas przede wszystkim spędzam z najbliższymi oraz z moim psem."

 

Wiktoria Kowalska

Data urodzenia: 18.04.1999
Pozycja: Atakująca
Wzrost:183
Zasięg z wyskoku do ataku: 305
Poprzednia drużyna: Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów

Wróć do listy
19 kwiecień 2024

godz. 20:30

Netto Arena

Polsat Sport

Grupa Azoty Chemik Police
3:1
PGE Rysice Rzeszów

Grupa Azoty Chemik Police vs. PGE Rysice Rzeszów

TAURON Liga