Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 27-09-2021

KS DevelopRes Rzeszów zwyciężył 3:2 z BKS BOSTIK Bielsko-Biała w pierwszym meczu sezonu 21/22 TAURONLigi

W pierwszym secie, po autowym ataku przyjezdnych na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszły rzeszowianki. Co więcej, kiedy Bruna Honorio zawitała w polu serwisowym, na tablicy wyników było już 6:2 dla Rysic. Zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka starały się odrobić straty jednak bezskutecznie. Po stronie Developresu prym wiodła Kalandadze, która zdobywała większość punktów. Po sprytnej kiwce za blok oraz plasie w sam środek boiska Szlagowskiej zrobiło się 18:15, lecz przewagę, jaką zbudowały sobie zawodniczki trenera Antigi nie musiały obawiać się o końcowy rezultat pierwszego seta. Końcówka seta należała do siatkarek Developresu BELLA DOLINA Rzeszów, a ostatni punkt należał do Jeleny Blagojević (25:19).

Na początku drugiej partii dużą rolę odgrywała zagrywka. Zawodniczki albo ją psuły, ale trafiały bezpośrednio w boisko. Dzięki czemu wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero po bloku Jeleny Blagojević oraz skończonych kontrach w wykonaniu tej zawodniczki przyjezdne odskoczyły na cztery ,,oczka” (7:3). W dalszej części spotkania po kiwce za blok Kalanadze trener Piekarczyk musiał prosić o przerwę, gdyż zawodniczki Developresu coraz bardziej uciekały jego podopiecznym. Po dobrym bloku ustawionym przez duet Jurczyk/Wenerska dystans między zespołami wynosił już siedem punktów i stało się jasne, że gospodynie zaraz doprowadzą do kolejnego wygranego seta. Końcówka seta zawodniczki BKS BOSTIK Bielsko-Biała zagrały bardzo dobrze, lecz było już za późno na odrabianie strat. Drugi set rzeszowianki wygrały 25:20.

Dwa pierwsze punkty trzeciej partii zapisały na swoim koncie przyjezdne. Dodatkowo dobry atak Orvosovej sprawił, że zwiększyły dystans (2:6). Ekipa Rysic miała delikatne problemy, które szybko zostały zażegnane po przerwie na życzenie trenera Antigi. Od razu przełożyło się to na wynik, gdyż po bloku Kalandadze oraz Jurczyk był już remis (10:10). Niestety ponowny słaby moment gry rzeszowianek, popełniały sporo prostych błędów, co na pewno nie pomagało w budowaniu przewagi. Przyjezdne natomiast grały pewnie, a gdy nie udało im się skończyć ataku, to skutecznie blokowały. Niestety trzeci set padł łupem przyjezdnych 20:25.

Czwarty set rzeszowianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Dobry atak za linii trzeciego metra Kalandadze oraz skuteczny blok Honorio spowodował, że drużyna przeciwna nie mogła przełamać naszej dobrej dyspozycji. Rywalki próbowały odwrócić losy tego seta, jednak ich próby były natychmiast niwelowane przez podopieczne Stephana Antigi. Potrójna zmiana w zespole Rysic. Na boisku pojawiła się Bińczycka, Bajema oraz Rapacz. Dalsza część spotkania to wymiana punkt za punkt. Zespół BKS BOSTIK Bielsko-Biała popracował skutecznie blokiem oraz kontrataki Orvosovej wyprowadziły drużynę przeciwną na trzypunktowe prowadzenie. Walka była bardzo zacięta, niestety w końcówce czwartego seta zabrakło dokładności u Rysic, co doprowadziło do kolejnego zwycięstwa rywalek (23:25).

Piąta odsłona zaczęła się od skutecznego ataku Bajemy. W kolejnych akcjach szczelny blok Rysic nie pozwolił rywalkom na skuteczną akcję, co skutkowała prowadzeniem 6:2. Błędy BKS-u sprawiły, że to Developres był w coraz korzystniejszej sytuacji. Przechodząca piłka zakończona mocnym atakiem naszej kapitan zakończyła pierwszą część tie-breaku przy zmianie stron. BKS miał spore problemy w przyjęciu, co nie przykładało się na odrabianie strat. Kara Bajema skutecznie zastąpiła w ostatnim secie Anne Kalandadze i dzięki niej ostatni set zakończył się rezultatem (15:7).

MVP: Jelena Blagojević

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:2
(25:19, 25:20, 20:25, 23:25, 15:8)

Składy zespołów:
Developres: Honorio (9), Blagojević (24), Stencel (8), Wenerska, Kalandadze (16), Jurczyk (9) Szczygłowska (libero) oraz Przybyła (libero), Polańska, Bajema (9), Rapacz (2) i Bińczycka
BKS: Kazała (2), Polak, Janiuk (3), Świrad (8), Orvosova (15), Szlagowska (24), Drabek (libero) oraz Borowczak (12), Chmielewska, Pierzchała i Bartkowska (3)