Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Administrator strony w dniu: 20-09-2018

Już dziś wylatujemy do Novej Goricy, gdzie jutro rozpocznie się międzynarodowy turniej Gen - I Cup Nova Gorica, w którym weźmiemy udział. Zapraszamy do zapoznania się z drużyną gospodarzy i planem turnieju.

Gen - I Volley

Żeńska siatkówka z Novej Goricy ma długą i pełną sukcesów historię. W ciągu czterdziestu lat od powstania klubu, drużyna uznawana jest za jedną z najbardziej utytułowanych w Słowenii.

Pierwszy zespół żeńskiej siatkówki powstał tam w 1973 roku i po kilku latach zaczął odnosić pierwsze sukcesy. Drużyna awansowała do I ligi ówczesnej Jugosławii. Sukces był uznawany za ogromny głównie ze względu na fakt, iż ekipa została zbudowana z zawodniczek z regionu.

Następnym wielkim sukcesem uświęcono 20. rocznicę powstania klubu, kiedy to drużyna awansowała do europejskich pucharów po raz pierwszy w historii. W 2001 roku klub z Novej Goricy awansował do pierwszej dywizji Mistrzostw Słowenii. W tym czasie zawodniczki drużyny były również kluczowymi postaciami żeńskiej reprezentacji kraju.

Klub wywalczył również mistrzostwo MEVZA. Na przestrzeni lat, pomimo kryzysu finansowego, który dotknął klub, drużyna trzykrotnie wywalczyła złoto Mistrzostw Słowenii i cztery Puchary Słowenii. Drugie i trzecie miejsce zespół zdobywał piętnastokrotnie.

 

Porządek turnieju

Gen - I Cup 2018 to trzecia tego typu międzynarodowa impreza organizowana w Słowenii. W tegorocznej edycji turnieju udział wezmą: Gen - I Volley Nova Gorica, Trentino Rosa, SC Potsdam oraz Developres SkyRes Rzeszów.

Turniej rozpocznie się 21.09, jednak pierwsze oficjalne mecze zaplanowano na 22.09. O godzinie 16:00 nasza drużyna zmierzy się z SC Potsdam. W drugim spotkaniu dnia, które rozpocznie się o godzinie 19:30, zmierzą się gospodarze i Trentino Rosa.

Na trzeci dzień turnieju zaplanowano mecze finałowe. Spotkanie o trzecie miejsce rozpocznie się o 15:30, natomiast o złoto - o 18:00.

Wróć do listy
27 marzec 2024

godz. 17:30

HWS RCS

Polsat Sport

MOYA Radomka Radom
0:3
PGE Rysice Rzeszów

MOYA Radomka Radom vs. PGE Rysice Rzeszów

TAURON Liga