Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 15-01-2021

KS DevleopRes Rzeszów zwyciężył 3:0 z E.LECLERC MOYA Radomka Radom.

Pierwszy punkt w meczu zdobyła Kiera Van Ryk. Był to bardzo dobry prognostyk dla naszego zespołu. Przeciwniczki od pierwszych piłek, miały problemy z dobrym rozegraniem, a szczelny blok rzeszowianek zatrzymywał atakujące Radomki. Przewaga wzrosła aż do 7 punktów na korzyść Developresu. W dalszej części pierwszego seta, w polu serwisowym punktowała serią zagrywek Zuzanna Efimienko-Młotkowska, podnosząc przewagę (11:2). Rzeszowianki były na fali. W połowie pierwszej parti spotkania, zauważalne były problemy podopiecznych Stephana Antigi. Brak skuteczności oraz błędy własne wykorzystały radomianki, doprowadzając do stanu 13:13. Wymiana punkt za punkt trwała do samego końca, lecz nie przeszkodziło to rzeszowiankom w wgraniu pierwszego seta 25:21.

Drugi set był początkowo bardzo wyrównany. Oba zespoły wymieniały się ciosami, do czasu aż Kiera Van Ryk pokazała swoje umiejętności w ataku. Mocna „bomba”, a następnie celna „kiwka” dała przewagę rzeszowiankom (14:9). Przyjezdne walczyły, do samego końca i skutecznie doprowadziły do remisu 23:23. Rzeszowianki były o krok od przegranej, lecz błąd w zagrywce Bruny Honorio oraz niecelny atak Julii Twardowskiej dało nam piłkę setową, którą wykorzystała Kiera Van Ryk. Drugą partię wygrywamy 26:34.

Ostatni set to popisowa gra naszych zawodniczek, a po przeciwnej stronie boiska coraz większe kłopoty. W drużynie E.LECLERC MOYA Radomka Radom widoczne były problemy na linii przyjęcie-rozegranie, co spowodowało odskoczeniem gospodyń na wynik 14:11. W dalszej części trzeciego seta, skuteczne akcje Rysic skrzydłem oraz środkiem, dobiły przejezdne, kończąc seta z 25:17 oraz całe spotkanie 3:0 na korzyść Developresu SKYRES Rzeszów.

MVP: Kiera Van Ryk
Developres SKYRES Rzeszów 3:0 E.LECLERC MOYA Radomka Radom

(25:21, 26:24, 25:17)

Składy zespołów:

Developres SKYRES Rzeszów: Van Ryk (20), Blagojević (9), Stencel (5), Kaczmar (3), Fidon-Lebleu (10), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Krajewska i Rasińska (1)

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Honorio Marques (18), Picussa (2), Johnson (8), Łukasik (3), Twardowska (7), Skorupa (4), Witkowska (libero) oraz Biała (1), Bałucka (1) i Szczygioł