Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 23-11-2021

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 Dresdner SC

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia rzeszowianek (5:3). Kiedy Anna Stencel wykorzystała kontratak, a mało skuteczna Jennifer Janiska posłała piłkę w aut, było już 9:4. Punkty były zdobywane seriami. Drużyna niemiecka coraz częściej myliła się, a czas na żądanie trenera Dresdner SC nie wiele zmienił. Dwie kolejne akcje wygrały gospodynie, które miały sporą przewagę punktową (11:4). Przyjezdne popełniały błędy w przyjęciu oraz rozegraniu, oddając punkty za darmo. Po asie serwisowym Blagojević oraz pojedynczym bloku Bajemy na tablicy wyników widniał wynik 21:5. Do końca seta brakowało im zaledwie cztery oczka. Zespół z Dresdner nie był w stanie nic zrobić a pierwszy set zakończył się na korzyść Developresu BELLA DOLINA Rzeszów 25:10.

Drugi set rozpoczoł się od wymiany punktowej punkt za punkt. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszedł zespół z Niemiec, gdy najpierw Linda Bock zaatakowała po prostej, a następnie zatrzymana została Jelena Blagojević szczelnym blokiem. Podopieczne Alexandra Waibla dostawały wiele prezentów od gospodyń, dzięki czemu powoli powiększały przewagę (10:13). Po wykorzystaniu kontrataku przez Jennifer Janisk przyjezdne prowadziły już 14:20. Wobec nienajlepszej dyspozycji gospodyń w tym secie trener Antiga zdecydował się na podwójną zmianę. W końcowym fragmencie seta zawodniczki z Niemiec nieco straciły skuteczność i różnica zmalała, lecz było już za późno na odrabianie straconych piłek. Druga odsłona spotkania zakończyła się na korzyść rywalek 19:25

Trzeciego seta Developres rozpoczął od mocnych ataków z prawego skrzydła 3:1. Stało się to dzięki słabemu przyjęciu, a przede wszystkim dobrym serwisom Bajemy. Jednak straty rywalki odrobiły bardzo szybko, doprowadzając do remisu (4:4). Miejscowe powróciły do seryjnego zdobywania punktów, dzięki czemu miały pięć oczek przewagi w połowie seta (15:10). W szeregach rzeszowianek coraz lepiej funkcjonował blok i to za sprawą tego elementu, głównie powiększały przewagę (14:10). Przyjezdne przestały kończyć posyłane do nich piłki, dlatego dystans stopniowo zwiększał się na korzyść Developresu. Trener Waibl rotował składem (22:14). Rysice tego prowadzenia już nie oddały i trzecią odsłonę spotkania wygrywają 25:15.

Od trzypunktowego prowadzenie rozpoczęły zawodniczki Dresdner SC w czwartym secie. Po ataku Honorio z lewego skrzydła rozpoczęły rzeszowianki odrabiać straty. Ze szczelnym blokiem Rysic miały problemy przyjezdne, dzięki czemu gospodynie doprowadziły do wyrównania (7:7). Podopieczne Waibla coraz więcej popełniały błędów (15:13). Zespół z Niemiec nie poddał się i doprowadził do wyrównania, a następnie prowadzenia (15:17). Kiedy pomyliła się Stencel, rywalki rozpoczęły serię mocnych ataków (18:23). Po niedokładnym rozegraniu przez Bińczycką oraz kolejnym ,,pudle”, trener Antiga wprowadził podwójną zmianę. Rzeszowianki zbliżyły się na dwa oczka straty 21:23, lecz rywalki nie pozwoliły na więcej i czwarty set należał do Dresdner SC (22:25).

Ostatnia partia rozpoczęła się od wymiany punktowej punkt za punkt. Rzeszowianki miały problemy z przyjęciem, a celnym serwisami bombardowała Rysice zawodniczka z Niemiec - Storck (1:4). Rysice rozpoczęły odrabianie strat, zbliżając się na jedno oczko straty (4:5). Przy zmianie stron to Developres prowadził 8:7. Pojedynczy blok Stencel oraz skuteczny serwis Blagojević powiększył przewagę Rysic (11:7). W ataku nie myliła się Bajema, a autowy atak rywalek doprowadził do pierwszej piłki meczowe (14:9). Nieudany atak Jennifer w siatkę zakończył ostatnią partię w tym spotkaniu (15:9) oraz całe spotkanie 3:2 dla rzeszowianek. Rysice zainkasowały dwa punkty na początek zmagań w grupie A Ligi Mistrzyń. Kolejne spotkanie odbędzie się na wyjeździe 7 grudnia 2021 r. o godzinie 19:00 z SC Prometey DINIPRO.

MVP: Katarzyna Wenerska

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 Dresdner SC
(25:10, 19:25, 25:15, 22:25, 15:9)

Developres: Bajema (20), Honorio (16), Stencel (15), Blagojević (10), Jurczyk (5), Bińczycka (2), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2), Wenerska (1), Kalandadze
Dresdner: Storck (16), Bock (14), Janiska (12), Strubbe (8), Gates (6), Gray (2), Dreblow (libero) oraz Stöckmann (4), Van Buskirk (2), Kicka, Wesser, Straube