Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Piotrek Litewski w dniu: 09-10-2023

Po kilkumiesięcznej przerwie wróciła Tauron Liga. PGE Rysice Rzeszów w pierwszej kolejce nowego sezonu pojechały do Bydgoszczy, by z przytupem rozpocząć coroczną walkę o mistrzostwo Polski.

 

Początek spotkania był wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie kilkupunktowej przewagi. Im bliżej końca seta, tym można było zauważyć lekką dominację rzeszowianek. Skuteczność w ataku pokazała Kalandadze, zdobywając w pierwszej partii 9 punktów. Gospodynie nie potrafiły dorównać przyjezdnym i uległy do 19.

 

W drugą odsłonę spotkania lepiej weszły zawodniczki z Bydgoszczy, i choć prowadziły już 3:0, to drużyna trenera Antigi szybko odrobiła straty, doprowadzając do stanu 4:7. Z każdą akcją Rysice odskakiwały na coraz wyższe prowadzenie. Z dobrej strony pokazała się debiutująca w Tauron Lidze Amanda Coneo. Brak błędów własnych oraz skuteczna gra w ataku i na środku sprawiły, że wicemistrzynie Polski wygrały do 17.

 

W ostatnim secie dzisiejszego meczu, rzeszowianki nawet na moment nie oddały prowadzenia rywalkom i w pełni kontrolowały to, co działo się na parkiecie już do końca spotkania. Z dobrej strony pokazała się Orvosova, zdobywając w ostatniej partii 6 punktów.

 

MVP dzisiejszego spotkania została Katarzyna Wenerska.

 

KS Pałac Bydgoszcz 0:3 PGE Rysice Rzeszów (19:25, 17:25, 18:25)

 

KS Pałac Bydgoszcz: Paulina Bałdyga, Koleta Łyszkiewicz (10), Dominika Witowska (3), Joanna Sikorska (11), Pola Nowakowska (12), Wiktoria Paluszkiewicz (3), Agata Witkowska (L) oraz Martyna Gorzkiewicz, Wiktoria Makarewicz (1).

PGE Rysice Rzeszów: Anna Obiała (6), Katarzyna Wenerska (1), Ana Kalandadze (13), Weronika Centka (11), Gabriela Orvosova (11), Amanda Coneo (10), Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska (1), Weronika Szlagowska (3), Julia De Paula (4).

Wróć do listy
19 kwiecień 2024

godz. 20:30

Netto Arena

Polsat Sport

Grupa Azoty Chemik Police
3:1
PGE Rysice Rzeszów

Grupa Azoty Chemik Police vs. PGE Rysice Rzeszów

TAURON Liga