Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 12-05-2020

Daria Przybyła i Magdalena Grabka zostają w klubie na kolejny sezon 2020/2021!

Magdalena Grabka i Daria Przybyła przyszły do Developresu rok temu. Tak ich pozyskanie wspomina wiceprezes klubu Marek Pieniążek: Magdalena utkwiła nam w pamięci po pucharowym meczu, który rozegraliśmy w styczniu 2019 z Solną Wieliczka – grała naprawdę imponująco, jej zadziorność, odwaga i brak kompleksów zrobiły na nas wielkie wrażenie. Po meczu (wygranym przez Developres 3-1) podszedłem do Prezesa Solnej, Pana Mariusza Tyrańskiego i powiedziałem, że w naszym notesie pojawiło się nowe nazwisko – Magdalena Grabka. Na co Prezes powiedział: o cholerka, to moja córka – oby się wam udało, łatwo nie będzie. No i udało się i Magda jest u nas.


Magda jest wychowanką Solnej Wieliczka, spędziła tam łącznie 6 sezonów, jej występy w Developresie to dla niej debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.


Zapytaliśmy trenera Stephana Antigę, co takiego zobaczył w Magdalenie, że zdecydował się zaproponować jej kolejny roczny kontrakt w klubie: No ona jest petarda po prostu, takie polskie żywe srebro. Pełno jej wszędzie. Jest niezwykle ambitna i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Jak jej powiedziałem, że ma być libero (w meczu z ŁKS zagrała na tej pozycji) to zagrała i to bardzo dobrze. Kapitalnie zagrywa –  te jej zagrywki są coraz bardziej perfekcyjne techniczne – udowodniła to na przykład w finale Pucharu Polski w 3 secie z Chemikiem Police. Weszła przy stanie 22 -19, zrobiła 3 zagrywki w tym jednego asa i wygrała nam set! To fajnie, że z nami jest!


MAGDALENA GRABKA"Jestem zadowolona, że zostaje w Rzeszowie na kolejny sezon. Miasto bardzo mi się spodobało, a kibicie są wspaniali. W kolejnym sezonie będę dawać z siebie 200% swoich możliwości."
 

  • Data urodzenia: 19 maja 1994
  • Wzrost: 178 cm
  • Zasięg w bloku: 282cm
  • Zasięg w ataku: 298cm
  • Pozycja: Przyjmująca 


A jak to się zaczęło z Darią? – pytamy prezesa Marka Pieniążka – na nią zwróciła naszą uwagę właśnie Magda Grabka. Podpisując z Magdą kontrakt, zapytaliśmy się, jakie są według niej najlepsze libero w 1 lidzie. Odpowiedziała, że najlepsza jest Przybyła, a potem długo nic – sprawdziliśmy i rzeczywiście – statystyki wyglądały imponująco. Nie pozostało nic innego jak ściągnąć drugą tygrysicę z Solnej do nas, a przedłużenie kontraktu to konsekwencja jej bardzo solidnej gry na przestrzeni całego sezonu.


A co na to Stephan Antiga? – Parfait, c'est exactement ce dont j'avais besoin. (tł: doskonale, idealnie, tego właśnie potrzebowałem)


Daria na ligowych parkietach spędziła już 12 sezonów, jednak to gra w Developresie pozwoliła jej na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Debiut przypomnijmy okraszony jedną statuetką MVP podczas meczu z Legionovią.


DARIA PRZYBYŁA "Bardzo się cieszę z możliwości, jakie dał mi klub i z tego, że mogę zostać w Rzeszowie na dłużej. Już nie mogę się doczekać sezonu 2020/2021!."
 

  • Data urodzenia: 30 maja 1991 
  • Wzrost: 173 cm
  • Pozycja: libero

 

Wróć do listy
22 listopad 2020

Hala Podpromie
godz. 15:00

DevelopRes SkyRes Rzeszów
3:1
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

DevelopRes SkyRes Rzeszów vs. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

TAURON Liga