Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 28-08-2021

Jelena Blagojević libero reprezentacji Serbii.

Jak ocenisz nową rolę w reprezentacji?
Jelena Blagojević "Nie jestem zaskoczona, że teraz w kadrze mam inną pozycję na boisku, a to dlatego, że cztery lata temu na Mistrzostwa Europy również grałam jako libero w reprezentacji Serbii. Jestem tutaj, żeby pomóc swojej drużynie i na ile mi pozwoli trener to na pewno będę dawała 100% siebie w każdym meczu. Cieszę się, że jestem tutaj i że mam możliwość reprezentować swój kraj."


Jakie macie cele na mistrzostwach Europy?
Jelena Blagojević "Przede wszystkim gramy na swoim terenie, w Belgradzie, w naszej arenie i przy naszych rodzinach, przyjaciołach i kibicach co na pewno nam pomaga. Bronimy mistrzostwa, jesteśmy dwukrotnym mistrzem Europy. Mamy okazję zrobić coś pięknego, posiadamy dobry zespół, który na pewno powalczy w każdym meczu. Naszym celem jest obronić jeszcze raz tytuł mistrza Europy."


Jak oceniasz grupową rywalizację i która z reprezentacji w dalszym etapie zmagań może sprawić wam największe kłopoty?
Jelena Blagojević "W grupie były mocne drużyny. Przed nami kolejne bardzo ważne mecze, zmierzymy się z drużynami, które prezentują najlepszą siatkówkę w Europie. Obiecuję, że będzie walka o każdy punkt."


Czy śledzisz poczynania reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy?
Jelena Blagojević "Tak oglądałam mecze reprezentacji Polski i cieszę się bardzo, że widziałam nową koleżankę z zespołu Katarzynę Wenerską. Grała bardzo dobrze i to pozytywnie nastawia mnie do zmagań ligowych w nowym sezonie."
 

Pierwsza taka sytuacja, gdzie dwie siostry w różnych reprezentacjach grają przeciwko sobie (siostry Boskovic). Co możesz powiedzieć o ich rywalizacji na parkiecie?
Jelena Blagojević "Pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja, że po przeciwnej stronie grała siostra ale w innej reprezentacji (Bośnia i Hercegowina). Była to dziwna i jednocześnie śmieszna sytuacja, ale udało się wygrać. Z pewnością rodzina Bosković była i tak zadowolona, bo jedna z córek wygrała."

Wróć do listy
17 kwiecień 2021

Hala Podpromie
17:30
TV: Polsat Sport

DevelopRes SkyRes Rzeszów
1:3
Grupa Azoty Chemik Police

DevelopRes SkyRes Rzeszów vs. Grupa Azoty Chemik Police

TAURONLiga