Dodane przez: Piotrek Litewski w dniu: 16-04-2024

Po pierwszym dość nieudanym meczu w naszym wykonaniu, przyszedł czas na drugie spotkanie w ramach finałów Tauron Ligi 2023/2024. Zapominamy o porażce w Szczecinie i ze świeżą głową podejmujemy drużynę Chemika Police.

PGE Rysice Rzeszów: Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo, Ana Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska (L)

Chemik Police: Elizabet Inneh-Varga, Marlena Kowalewska, Agnieszka Korneluk, Iga Wasilewska, Monika Fedusio, Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber-Nowakowska (L)

Takiego tłumu w tym sezonie zawodniczki Rysic jeszcze nie widziały. Hala niemal wypełniona po brzegi, jednak nie ma co się dziwić, gdy jesteśmy świadkami najważniejszwgo meczu tego roku! Podopieczne Stephane’a Antigi rozpoczęły wyśmienicie. Punkty ze środka zdobywała Weronika Centka, piękną obroną popisała się Ola Szczygłowska, a asem serwisowym podwyższyła wynik Ana Kalandadze, dzięki czemu przy stanie 6:1, trener Marco Fenoglio poprosił o czas. Podziałało to motywująco na nasze rywalki, które odrobiły straty. Od początku dobrze funkcjonował nasz blok, dzięki któremu zdobyliśmy kilka punktów już na starcie. Swój dzień miała nasza Gruzińska przyjmująca, która pewnie zdobywała punkty z lewego skrzydła. Spotkanie stało się bardzo wyrównane. Obydwie drużyny nie odpuszczały i walczyły o każdą piłkę. Swoje dobre minuty pokazywała Magda Jurczyk, a atak z drugiej linii skończyła Coneo. Chemik popisywał się fenomenalnymi obronami i pierwszy raz wyszedł na prowadzenie przy stanie 18:19. Niestety nasze rywalki zwyciężyły do 23.

Od początku drugiej odsłony doszło do zmiany atakujących. Gabrielę Orvosovą zmieniła Wiktoria Kowalska. Set rozpoczął się bardzo wyrównanie, jednak z czasem do głosu doszyły rywalki, osiągając cztery punkty przewagi (5:9). Trener Antiga był zmuszony wykorzystać pierwszą przerwę. Mimo chwilowej poprawy gry, Chemik ponownie nam odskoczył, tym razem na pięć punktów. Bardzo ciężko grało nam się na tle fantastycznie grających przeciwniczek, które pewnie wygrały do 19.

W trzeci set dobrze weszła Kowalska, która zdobyła trzy punkty z prawego skrzydła. Policzanki szybko jednak włączyły piąty bieg, uzyskując czteropunktowe prowadzenie (3:7). Przerwa Stephane’a Antigi przyniosła oczekiwane skutki, bowiem zdołaliśmy się zbliżyć do rywalek na jeden punkt (12:13), by ponownie, łatwo oddać cztery punkty. Jednak walczyliśmy i ciągle byliśmy w grze. Doprowadziliśmy nawet do stanu 22:21, ale to Chemik zachował więcej zimną krew i zdobył cztery punkty z rzędu, wygrywając mecz.