Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 11-12-2019

Jedenasta wygrana na koncie Developres SKYRES Rzeszów. Rysice pokonały MKS Kalisz 3:0.

Od samego początku Developres Rzeszów punktował rywalki. Bez większych problemów nasze siatkarki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Energa MKS Kalisz dwukrotnie doprowadzał do remisu w pierwszym secie, lecz bezskutecznie. Podopieczne Stephana Antigi pierwszy set wygrały z wysoką zaliczką punktową 25:19.

Drugi set w wykonaniu zawodniczek Jacka Pasińskiego był zdecydowanie lepszy. Rysice musiały początkowo gonić wynik, lecz bardzo dobra skuteczność Michaela Mlejnkova oraz Jeleny Blagojević w ataku doprowadziły do szybkiego wyrównania 12:12. Dalsza część spotkania to wymiana punkt za punkt i dopiero w końcowej drugiego seta Rysice pokazały swoje umiejętności, wychodząc na prowadzenie i wygrywając 25:22.

Trzeci set rozpoczynał się wymianą punktową między drużynami, jednak to siatkarki z Rzeszowa przy wyniku 8:8 postanowiły jako pierwsze podkręcić tempo. Od tego czasu przewaga tylko rosła. Wysoka zaliczka punktowa pozwoliła trenerowi Developresu na dokonanie zmian i wprowadzenie zawodniczek rezerwowych. Ostatni trzeci set zakończył się wynikiem 25:22 dla naszego zespołu.