Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 18-01-2020

Developres SKYRES Rzeszów zwyciężył po tie-breaku z drużyną Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

W meczu 14. kolejki LSK, Developres SKYRES Rzeszów pokonał po tie-breaku drużynę Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Różnica w tabeli pomiędzy drużynami jest duża, mimo to mecz trwał pięć setów i zakończył się podziałem punktów.
 

Sprawy w pierwszym secie przybrały niekorzystny dla Rysic obrót. Co prawda na początku rzeszowianki nieznacznie przegrywały (9:6), ale później podopieczne Piotra Mateli zaczęły popełniać błędy. Przy stanie 15:15 losy spotkania zmieniły się na korzyść Developresu. Najpierw skutecznie atakowała Mlejnkova, a następnie solidny blok powstrzymał rywalki w dalszej części spotkania. Siatkarki Stephana Antigi pierwszy set wygrały 25:19.


Kolejny set rozpoczął się od wymiany punktowej. W pewnym momencie na trzy oczka wysunął się Pałac Bydgoszcz za sprawą Eweliny Żurowskiej, która swoim asem serwisowym dała sygnał do walki (15:18). W końcówce jednak to Developres zachował zimną krew i doprowadził do wyrównania (19:19). W drużynie Pałacu Bydgoszcz od tego momentu mnożyły się błędy własne. Końcówka drugiej partii była niezwykle emocjonująca i zakończyła się piękną serią punktową Developresu 25:19.


Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia siatkarek Pałacu Bydgoszcz. Niestety, rzeszowianki bardzo źle weszły od początku w tę partię. Siatkarki Developresu nie były tym razem w stanie w końcówce odrobić strat. Mimo fenomenalnych bloków Zuzy Efimienko trzeci set przegrywamy 21:25.


Czwarta odsłona to falstart gospodyń (3:8). Developres posiadał już znaczną zaliczkę punktową. Niestety rozpędzone siatkarki Piotra Mateli doprowadziły do wyrównania (11:11). Trener Developresu postanowił dokonać podwójnej zmiany. Na boisku zobaczyliśmy Katarzynę Zaroślińską-Król oraz Natalie Valentin. Niestety mimo to końcówka należała do Bydgoszczy. Czwarty set zakończył się wynikiem 21:25, doprowadzając do tie-breaka.

 

Decydująca odsłona od początku była zacięta i trwała wymiana ciosów między dwoma zespołami. Pałac Bydgoszcz odskoczył na dystans czterech punktów (8:12). Rysice szybko wzięły się za odrabianie strat. W ataku nie myliła się Ali Frantti, a kapitan Jelena Blagojević zachwycała swoją techniką oraz przeglądem boiska. Emocji nie brakowało. Gospodynie miały aż pięć piłek meczowych. Losy spotkania odwróciły się, gdy Natalia Valentin popisała się asem serwisowym. Katarzyna Zaroślińska-Król zakończyła ostatnią partię spotkania 20:18.


Fenomenalne spotkanie zakończyło się wygraną dla Developresu SKYRES Rzeszów 3:2. Słowa uznania należą się dla Zuzanny Efimienko, która w tym meczu miała aż 9 skutecznych bloków!


Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 Developres SKYRES Rzeszów
(19:25, 19:25, 25:21, 25:21, 18:20)


MVP: Alexandra Frantti.


Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Magdalena Mazurek, Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Izabella Rapacz, Ewelina Żurowska, Anna Stencel – Monika Jagła (libero) oraz Marta Biedziak, Patrycja Polak Balmas, Tereza Vanzurova. 
Trener: Piotr Matela.


Developres SkyRes Rzeszów: Anna Kaczmar, Jelena Blagojevic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Alexandra Frantti, Michaela Mlejnkova, Kamila Witkowska – Aleksandra Krzos (libero) oraz Magdalena Hawryła, Natalia Valentin-Anderson, Katarzyna Zaroślińska-Król. 
Trener: Stephane Antiga.


Kolejny mecz 23 stycznia 2020 roku - 1/8 Pucharu CEV
Unet e-work Busto Arsizio vs. Developres SKYRES Rzeszów
Start: 20:30
Miejsce: Palayamamay BUSTO ARSIZIO

Wróć do listy
08 październik 2021

Hala Podpromie
Godz. 18:00
Transmisja: Polsat Box Go

DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów
3:2
ŁKS Commercecon Łódź

DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów vs. ŁKS Commercecon Łódź

TAURON Liga