Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 07-03-2020

Developres SKYRES Rzeszów zwyciężył w półfinale Pucharu Polski DPD Legionovie Legionowo 3:0.

Pierwszy set półfinału Pucharu Polski 2020 rozpoczęliśmy od trzypunktowego prowadzenia. Rysice pewnie zdobywały kolejne punkty, a swój wkład na podwyższenie wyniku miała Zuza Efimienko-Młotkowska, która w polu serwisowym zdobyła dwa asy. Różnica punktowa z minuty na minutę wzrastała (13:18). Rysice z każdym kolejnym punktem zdobywały coraz większą pewność na boisku. Podopieczne Stephana Antigi imponowały skutecznością w bloku, co również przyczyniło się do zwycięstwa pierwszego seta 25:21.

Drugi set lepiej rozpoczęła drużyna DPD Legionovia Legionowo, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Walka była bardzo zacięta. Trener Stephan Antiga postanowił dokonać zmiany w swoim zespole, wpuszczając Ali Frantti. Był to bardzo dobry ruch, gdyż niedługo po tym nastąpiło wyrównanie (9:9). Gra punkt za punkt toczyła się do samego końca. W decydującym momencie to Rysice okazały się lepsze, zachowując zimną krew i wygrywając drugiego seta 26:24.

Trzeci set zdecydowanie należał do Developresu SKYRES Rzeszów. Rzeszowianki bez większych problemów zdobywały coraz większą przewagę nad rywalkami. Szczelny blok oraz bardzo dobra skuteczność w ataku naszej Kapitan Jeleny Blagojević oraz Katarzyny Zaroślińskiej-Król spowodowała bardzo szybką zmianę wyniku z 12:9 na 19:9. Tak duża przewaga pozwoliła trenerowi Developresu na wprowadzenie zawodniczek rezerwowych, które zakończyły to spotkanie 25:16.

Developres SKYRES Rzeszów 3:0 DPD Legionovia Legionowo
(25:21, 26:24, 25:16)

MVP meczu Jelena Blagojević

Developres SKYRES Rzeszów: Valentin, Mlejnkova, Witkowska, Zaroślińska-Król, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Przybyła (libero) oraz Grabka M., Frantti, Krzos (libero).

DPD Legionovia Legionowo: Grabka A., Strantzali, Tokarska, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Łukasik, Lemańczyk (libero) oraz Zdovc Sporer, Matejko, Damaske.