Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 25-02-2020

Developres SKYRES Rzeszów w 21. kolejce LSK pokonał na wyjeździe z E.LECLERC Radomka Radom.

Początek spotkania nie należał do udanych. Rysice popełniały błędy w przyjęciu, co skutkowało sześciopunktową stratą i wynikiem 2:8 w pierwszych minutach meczu. Odrabianie strat nie należało do najłatwiejszych elementów tego seta. Rzeszowianki goniły wynik, lecz przewaga zbudowana przez zawodniczki z Radomia była na tyle duża, że Developres SKYRES Rzeszów przegrał pierwszego seta 22:25.

Drugi set rozpoczął się od świetnego bloku Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Był to dobry początek tego seta. Kilka dobrych zagrywek z pola serwisowego Jeleny Blagojević oraz szczelna gra blokiem, doprowadziła do prowadzenia Rysic 5:1. Rzeszowianki od początku kontrolowały przebieg drugiego seta. Bez większych problemów punktowały rywalki. Stephan Antiga pod koniec seta wprowadził zawodniczki rezerwowe, które zakończyły drugą partię spotkania 25:18.

Po wznowieniu rywalizacji powtórzył się scenariusz z drugiego seta, a nasz zespół przystąpił do ataku od pierwszych piłek. Szans w kontrach nie marnowała nasza zawodniczka Katarzyna Zaroślińska-Król, która w swobodny sposób mijała blok rywalek. Przewaga naszego zespołu była widoczna w każdym elemencie i w błyskawicznym tempie set zakończył się wynikiem 25:18.

Ostatnia partia spotkania była już tylko formalnością. Podopieczne Stephana Antigi bardzo dobrze czytały grę drużyny E.LECLERC Radomki Radom, punktując rywalki szczelnym blokiem. Przewaga nad gospodyniami tylko rosła, a Rysice coraz pewniej czuły się przy siatce. Czwarty set zakończył się wynikiem 25:17 dla Developresu.

E.LECLERC Radomka Radom 1:3 Developres SKYRES Rzeszów
(25:22, 18:25, 18:25, 17:25)