Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 20-01-2021

KS DevelopRes Rzeszów wygrał 3:0 z ASOTRA Płomień Sosnowiec w 1/8 finału TAURON Pucharu Polski 2021.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet 2021 był wyjątkowym spotkaniem dla obu zespołów. W szeregach ASOTRA Płomień Sosnowiec obecnie grają wychowanki MKS V LO DevelopRes Rzeszów: Anna Bartyzel, Maja Grodzka, Magdalena Trojnar, Patrycja Patoń (Flakus), natomiast w naszym zespole, swoje piękne chwile z halą MOSiR Sosnowiec, mogły powspominać Gabriela Polańska oraz Zuzanna Efimienko-Młotkowska, które w czasach SMS Sosnowiec, szlifowały swoje siatkarskie umiejętności.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które dzięki swojej skutecznej grze na siatce oraz po błędach rzeszowianek wyszły od razu na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Ponadto, świetnie spisywała się w ataku Bagrowska, co jedynie pogarszało sytuację na początku pierwszego seta. Dopiero po pewnym czasie rzeszowianki popracowały blokiem, dzięki czemu zniwelowały przewagę (11:11). Autowe zagrywki zespołu z Sosnowca sprawiły, że w połowie seta to Rysice cieszyły się z prowadzenia (16:13). Co prawda gospodyniom udało się jeszcze zmniejszyć straty do dwóch oczek (19:17), ale problemy na przyjęciu sprawiły, że w końcówce to Developres był już znacznie bliżej zwycięstwa (21:17). Na sam koniec asem serwisowym popisała się Alexandra Lazić i po chwili rzeszowianki mogły już cieszyć w pierwszej odsłonie (25:17).

Drugą partię również lepiej otworzyły siatkarki z Sosnowca, które po błędach naszego zespołu rozpoczęły od prowadzenia (3:1). Gospodynie nie były jednak nieomylne, co pozwoliło rzeszowiankom przejąć inicjatywę w dalszej części spotkania (7:4). Taki stan utrzymał się aż do połowy seta, gdyż niedokładności w grze zespołu ASOTRA Płomień Sosnowiec było coraz więcej (16:10). Gospodynie nie poddawały się, goniły wynik, lecz niewiele to dało. Developres SKYRES Rzeszów kontynuował dobrą passę, a kropkę nad „i” postawiła ponownie Alexandra Lazić asem serwisowym kończąc drugą partię spotkania 25:15.

Początek trzeciego seta okazał się najbardziej wyrównany, ale i tak to rzeszowianki wyszły jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie po dobrej pracy blokiem (4:2). Niedokładności po stronie zespołu z Sosnowca sprawiły, że z czasem rzeszowianki zdołały powiększyć swoją przewagę do czterech oczek (13:9). Przewagę Developresu zniwelowała swoją zagrywką Bagrowska (16:15). Rysice szybko poprawiły przyjęcie i wróciły na właściwy tor gry. Mimo tak dobrej sytuacji podopieczne Stephana Antigi nie odpuszczały, wobec czego dystans między drużynami zwiększał się z każdą kolejną piłką. Trzecią partię wygrywamy 25:19 oraz całe spotkanie 3:0, tym samym KS DevelopRes Rzeszów awansował do 1/4 finału TAURON Pucharu Polski Kobiet 2021.