Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 08-11-2019

Developres SkyRes Rzeszów wygrywa szósty mecz z rzędu, tym razem pokonał beniaminka LSK Wisłę Warszawę 3:0 i wrócił na fotel lidera.

Formalnie gospodarzem meczu był zespół z Warszawy. Jednak z uwagi na brak dostępnego boiska mecz odbył się w Rzeszowie. Kibice Rysic mogli cieszyć się z dodatkowego spotkania u siebie.

 

Początek spotkanie z obu stron był bardzo chaotyczny. Dopiero po chwili zauważyliśmy możliwości siatkarek. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Wymiana była bardzo zacięta aż do połowy pierwszego seta. O czas poprosił wtedy szkoleniowiec Stephane Antiga. Przerwa podziała na zawodniczki DevelopResu jak zastrzyk pewności siebie. Siatkarki z Rzeszowa rozpoczęły dobrą serie punktowania. Zagrywka w wykonaniu Ali oraz skuteczny blok rozgrywającej Valentin spowodowały zdobycie kilku punktowej przewagi. Na lewym skrzydle królowała Frantti i to ona, zakończyła pierwszego seta (20:25).

 

W drugiej odsłonie spotkania cały zespół z Rzeszowa prezentował się jeszcze pewniej i znalazło to swoje odzwierciedlenie w wyniku. Gra punkt za punkt trwała tylko przez kilka minut. Siatkarki DevelopResu przeważały w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Zaliczka punktowa wypracowana przez zawodniczki Rzeszowskiego klubu była nie do odrobienia. (6-15). Siatkarki Antigi bardzo pewnie grały w systemie blok-obrona, co pozwalało na konstruowanie kontr i zamienianie ich na punkty. Ostatni punkt partii oddały same, psując zagrywkę (15-25).

 

Ostatni set dla rozkręconych siatkarek DevelopResu był tylko formalnością. Tym razem do głosu doszła Mlejnkova. Seria skutecznych ataków w wykonaniu tej niesamowitej siatkarki spowodowała wyjście na prowadzenie DevelopReu (4-8). Warszawianki zerwały się na chwilę i zmniejszyły straty, lecz niewiele to dało. Mlejnkova strzelała z lewej strony, Hawryła dołożyła blok, a Kaczmar zdobyła asa. W ułamku sekundy siatkarki DevelopResu wyszły na prowadzenie (8-16). Siatkarki Stephane'a Antigi dominowały w każdym elemencie. Piłkę meczową na punkt zamieniła, atakując z drugiej linii, MVP spotkania Alexandra Frantti.

 

Wisła Warszawa 0:3 Developres SkyRes Rzeszów
(20:25, 15:25, 14:25)

 

Wisła: Marcyniuk 4, Mikołajewska 10, Szymańska 3, Połeć 2, Lipska 12, Urbanowicz, Adamek (l) oraz Banasiak, Olczyk 2.

 

Developres: Frantti 18, Polańska 10, Witkowska 4, Mlejnkova 12, Valentin-Anderson 3, Zaroślińska- Król 5, Krzos (l) oraz Hawryła 2, Grabka 1, Gałucha 7, Kaczmar 4.

 

MVP: Alexandra Frantti.

 

Sędziowie: Radosław Kaczor, Katarzyna Sokół

 

Kolejne spotaknie już 12 listopada 2019
 

DevelopRes SkyRes Rzeszów vs #VolleyWrocław
Start 18:00
Hala podpromie
Zapraszamy!


Fot. Maciej Goclon

Wróć do listy
14 październik 2020

DPD Arena Legionowo
Godz. 17:30
Polsat Sport EXTRA

DPD Legionovia Legionowo
1:3
DevelopRes SkyRes Rzeszów

DPD Legionovia Legionowo vs. DevelopRes SkyRes Rzeszów

TAURONLiga