Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 07-01-2022

ŁKS Commercecon Łódź 0:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Rzeszowianki nie miały problem z wejściem w mecz i dość szybko objęły prowadzenie. Łodzianki niestety już od pierwszych piłek posiadały spore problemy w koncentracji, posyłając pierwsze piłki w aut (3:7). Gospodynie starały się odrabiać straty zagrywką. Kłopoty w przyjęciu miała Kara Bajema, lecz rzeszowski blok był nie do przejścia (12:16). Podopieczne Antigi były bezlitosne dla rywalek.  Alagierska postraszyła serią zagrywek pod koniec seta, lecz mimo dzielnej pogoni to skuteczne ataki Blagojević oraz Honorio zakończył seta na korzyść Developresu BELLA DOLINA Rzeszów (19:25).

Początek drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęły wiewióry. Skuteczna na siatce była Kamila Witkowska (4:1). Rzeszowianki po chwili wróciły na odpowiedni tor gry i odrobiły straty. Duży udział miał w tym znakomity blok Rysic oraz dobra praca w polu zagrywki (8:14). Świetnie w ataku radziła sobie, zmienniczka Kary Bajemy – Ann Kalandadze, która bombardowała rywalki swoim atakiem. Zmiany wykonywane w przeciwnej drużynie, nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Po ataku z krótkiej Developres zakończył drugą odsłonę tego spotkania na swoją korzyść (16:25).

Gospodynie miały ostatnią szansę na odbudowanie się w tym spotkaniu. Świeżość na boisko wniosła Joanna Pacak w miejsce Klaudii Alagierskiej. Niestety przy bardzo dobrej dyspozycji Rysic, nie wiele dały zmiany wprowadzone w łódzkim zespole. Trzeci set był bardzo zacięty. Walka punkt za punkt trwała od stanu 20:20. To doprowadziło do bardzo zaciętej końcówki seta. Widownia w hali mocno dopingowała swoje wiewióry, lecz Rysice nie dały się zbić ze swojego toru gry i skutecznie dążyły do  celu. Po bardzo zaciętej wymianie w ostatnim secie mecz przypieczętował blok rzeszowianek (25:27) i to one cieszyły się ze zwycięstwa 0:3.

MVP: Jelena Blagojević

(19:25, 16:25,  25:27)

ŁKS Łódź: Grajber (7), Wikowska (6), Colombo (1), Ratzke (2), Alagierska (2), Jones-Perry (4), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (9), Gajer, Piasecka, Jukoski i Pacak (2)
Developres Rzeszów: Honorio (12), Blagojević (14), Stencel (9), Bajema, Jurczyk (5), Przybyła (libero) oraz Rapacz (2), Kalandadze (10) i Bińczycka