Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 26-03-2022

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 Grot Budowlani Łódź

Mecz półfinału Pucharu Polski Kobiet rozpoczął się, od punktowego ataku Kary Bajemy. Rysice od samego początku narzuciły wysokie tempo (3:0). Bardzo dobrze funkcjonował rzeszowski blok, który powstrzymywał rywalki przed odbudowaniem strat. Rywalki posiadały spore problemy w wyprowadzeniu skutecznego ataku, co spowodowało, że o pierwszy czas poprosił trener Budowlanych Łódź przy stanie 10:4. Przerwa nie wiele zmieniła w dalszych poczynaniach rywalek. Podopieczne Antigi rozrzucały rywalki celnymi serwisami i wykorzystywały piłki w kontrze. W dalszej części spotkania Developres zbudował aż dwunastopunktową przewagi (19:7), co dało rzeszowiankom swobodę w grze. Pierwszy set zakończył się pewną wygraną Rysic 25:12.

Drugą partię spotkania lepiej rozpoczęły łodzianki (1:5). Developres początkowo miały problemy ze skończeniem punktowego ataku, dlatego trener Stephane Antiga poprosił o czas dla swojej drużyny. W pogoni za wynikiem pomagała zagrywka Magdaleny Jurczyk (4:8). Dobrze funkcjonował duet Blagojević/Smarzek. Obie zawodniczki nie myliły się w ataku i po chwili mieliśmy już remis (10:10). Od tego momentu Rysice wróciły na odpowiedni tor gry. Dobra praca blokiem oraz w obronie, dały rzeszowiankom prowadzenie 18:14. Developres BELLA DOLINA Rzeszów nie pozwolił już odebrać tego prowadzenia i kolejny set został zapisany na ich konto (25:22).

Początek trzeciego seta rozpoczął się od wymiany punktowej (4:4). Walka była bardzo zacięta. Pierwsze dwupunktowe prowadzenie osiągnęły podopieczne trenera Biernata. Rysice ponownie musiały gonić wyniki, a problemy w ataku, nie pomagały (15:17). Pod koniec trzeciej partii rzeszowianki zdołały doprowadzić do remisu, lecz ostatnia akcja należała do rywalek i to one cieszyły się z wygranego seta (22:25).

Ostatnia partia tego meczu rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia rzeszowianek (3:1). Dobra praca blokiem oraz skuteczne ataki Malwiny Smarzek, pozwalały na zbudowanie przewagi. Grot Budowlani Łódź popełniał błędy i o pierwszy czas poprosił trener Biernat (10:5). Niestety nie wiele to dało. Rzeszowianki punktowały rywalki w każdym elemencie (17:8). Taka zaliczka punktowa pozwoliła Rysicom na swobodną grę w dalszej części spotkania. Rzeszowianki bez większy problemów zakończyły tego seta wynikiem 25:17 i całe spotkanie 3:1. Developres BELLA DOLINA Rzeszów awansował do finału Pucharu Polski Kobiet 2022!

Finałowe spotkanie już jutro o godzinie 14:45 w hali Nysa. Zapraszamy do kibicowania również w TV – Polsat Sport.

MVP: Katarzyna Wenerska

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 Grot Budowlani Łódź
(25:12, 25:22, 22:25, 25:17)

Developres: Blagojević (12), Stencel (10), Wenerska (4), Bajema (21), Smarzek (21), Jurczyk (6), Szczygłowska (libero) oraz Kalandadze (3)
Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (2), Centka (9), Cleger (15), Fedusio (4), Damaske (13), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Lewandowska, Górecka (13)