Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 25-03-2020

Developres SKYRES Rzeszów Wicemistrzem Polski Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020

Decyzja zarządu PLS Rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet zostają zakończone po rundzie zasadniczej. 


"Zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W związku z tym, że LSK rozegrała całą fazę zasadniczą Zarząd zdecydował, że zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona zostanie według liczby zdobytych punktów meczowych, po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021.
Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna LSK Wisła Warszawa traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach LSK oraz status klubu – członka LSK.
O prawo gry w sezonie 2020/2021 w LSK ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny 1. Ligi Kobiet, czyli Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w LSK."Po zaciętej rywalizacji 12 zespołów nasza drużyna w rundzie zasadniczej uplasowała się na drugiej pozycji tabeli LSK 2019/2020. Bilans meczowy, który w obecnym sezonie rzeszowianki osiągnęły to dwadzieścia jeden wygranych spotkań i tylko jedna porażka. Do lidera zabrakło nam niewiele, zaledwie jeden punkt. 


Oprócz rozgrywek ligowych mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Turnieju Finałowym Pucharu Polski Kobiet 2020. Rysice dotarły do finału, w którym przegrały 2:3 z drużyną Grupą Azoty Chemik Police.  


Rzeszowianki uczestniczyły również w rozgrywkach CEV Cup, gdzie dotarły do 1/8 Pucharu CEV.


Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom oraz sponsorom za tak liczne wsparcie oraz dopingowanie naszej drużyny. W tym roku mieliśmy rekordową frekwencję 4218 kibiców Jesteśmy przekonani, że również dzięki waszej obecności mogliśmy przeżywać najlepsze chwile tego sezonu.

Wróć do listy
08 marzec 2020

FINAŁ

Hala Nysa, godz. 14:45

DevelopRes SkyRes Rzeszów
2:3
Grupa Azoty Chemik Police

DevelopRes SkyRes Rzeszów vs. Grupa Azoty Chemik Police

Puchar Polski