Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 10-03-2023

Developres BELLA DOLINA Rzeszów vs UNI Opole

Pierwszy set dobrze rozpoczęły rywalki, wychodząc na prowadzenie 5:11. Rzeszowianki, które w tym sezonie tylko dwa razy przegrały w lidze, zostały zupełnie zaskoczone. Developres do walki próbowała poderwać Ann Kalandadze, dzięki czemu zbliżył się on do przeciwniczek na 9:12. W końcówce zawodniczki z Opola dołożyły szczelny blok, zbliżając się do wygranej w premierowej odsłonie. Pierwszy set to „zimny prysznic” dla Rysic, który zakończył się wynikiem 17:25 dla rywalek.

Druga odsłona była dużo lepsza w wykonaniu rzeszowianek. Na środku pokazała się Anna Obiała, asa serwisowego dołożyła Blagojević, a po kontrze Orvosovej faworytki dyktowały warunki gry (15:5). W końcówce na siatce pokazała się jeszcze Izabella Rapacz, która dołożyła kilka oczek na konto Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Po niespełna 18-tu minutach gry pewnie zwyciężyły Rysice 25:14.

W secie trzecim role znów się odwróciły, choć prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie na korzyść każdej ze stron. Developres nie dawał za wygraną, a dzięki kontrze Weroniki Centki doprowadził do remisu. Wtedy znakomitym blokiem popisała się Izabela Bałucka, a następnie Anastasia Kraiduba zagrała asa serwisowego. W ataku pokazała się Rapacz, ale jej koleżanki z zespołu myliły się w polu serwisowym i niestety ten set zakończył się na korzyść rywalek 22:25.

Od błędów rozpoczęły zawodniczki UNI Opole, co pozwoliło gospodyniom wyjść na cztery oczka przewagi. Developres dyktował warunki gry i bez większych problemów doprowadził do końca kolejnej partii. W końcówce asa serwisowego dołożyła Blagojević, a wciąż nie do zatrzymania była Kalandadze. Rzeszowianki wygrały czwartą odsłonę meczu 25:17 i doprowadziły do tie-breaku.

Początek ostatniej partii był wyrównany. Oba zespoły grały „punkt za punkt” do stanu 5:4 dla Developresu. Przy zmianie stron, prowadzenie wzrosło do dwóch punktów (8:6). Zanosiło się na zaciętą końcówkę, ale błędne zbicie Kraiduby zaczęło przechylać szalę zwycięstwa na stronę Developresu. Kolejnych pięć padło łupem rzeszowianek, które zwyciężyły 15:11 i w całym meczu 3:2.

MVP: Ann Kalandadze

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 UNI Opole

(17:25, 25:14, 22:25, 25:17, 15:11)

Developres: Blagojević (17), Obiała (5), Wenerska (1), Orvosova (6), Kalandadze (33), Jurczyk (1), Szczygłowska (libero) oraz Centka (4), Rapacz (11), Szlagowska i Bińczycka (1)
UNI: Orzyłowska (9), Stronias (11), Conceicao (16), Pellegrino (11), Makarowska-Kulej (2), Kraiduba (23), Adamek (libero) oraz Bałucka (1), Janicka, Senica (1) i Sieradzka (2)