Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 24-04-2023

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:0 Grot Budowlani Łódź

Trenerzy nie zaskoczyli wyjściowymi składami i po łódzkiej stronie boiska parę przyjmujących stanowił duet Aleksandra Kazała – Monika Fedusio. Dzięki zagrywkom Eweliny Polak łódzki zespół dobrze otworzył seta (3:0). Zagrywki Any Kalandadze szybko pozwoliły gospodyniom dogonić rywala. Gruzinka czuła się bardzo dobrze, znakomicie na siatce czuły się również rzeszowskie środkowe i od bloku odbiła się Melis Durul (11:8) od tego momentu Developres kontrolował sytuację na boisku i Wenerska mogła współpracować również ze swoimi środkowymi. Aleksandra Kazała robiła co mogła, żeby jeszcze pomóc Budowlanym wrócić do gry, jednak to mądrzejsze wybory Wenerskiej sprawiły, że Magdalena Jurczyk atakiem z krótkiej zdobyła piłkę setową (24:20) a wynik seta przypieczętowała Jelena Blagojević kończąc w swoim stylu zamieszanie na siatce (25:21).

Rzeszowski zespół zdobył blokiem w pierwszym secie aż 7 punktów i kontynuował dobrą pracę na siatce. Przede wszystkim dzięki temu Rysice szybko odjechały rywalkom i na tej podstawie budowały swoją przewagę. Od bloku odbiła się również Durul (11:4). Na boisku pojawiła się Martyna Łazowska i łódzki zespół rozpoczął mozolny powrót do dobrej gry. Wielka praca w obronie Justyny Łysiak przekładała się na kolejne okazje do kontrataku, Blagojević wyrzuciła kontrę w aut (18:14). Ana Kalandadze dalej grała dobrze i to jej atak zapewnił gospodyniom piłkę setową. Od bloku odbiła się jeszcze Blagojević, ale pani kapitan szybką kiwką naprawiła swój błąd kończąc seta (25:23).

Trener Maciej Biernat rozpoczął seta od zmian i na pozycji rozgrywającej partię rozpoczęła Maryna Łazowska. Małgorzatę Lisiak zmieniła zaś Marta Pol. Kontra wykorzystana przez Durul dała przewagę jej zespołowi (6:5). Łódzki blok grał na korzyść swojej drużyny, ale w środkowej części seta Łazowska zbyt często nie rozumiała się ze swoimi środkowymi. Po zbyt niskiej wystawie do Pol to gospodynie prowadziły już (17:14), ale dały się dogonić dzięki pracy Budowlanych i Durul, oraz Kazały w polu zagrywki. Zimna krew w końcówce seta, lepsze wybory na siatce, a także skuteczność Orvosovej i Kalandadze w ataku pozwoliły na zamknięcie meczu w trzech setach (25:22).

MVP: Jelena Blagojević
Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:0 Grot Budowlani Łódź
(25:21, 25:23, 25:22)

Developres: Kalandadze (23), Orvosova (14), Centka (12), Blagojević (9), Jurczyk (6), Wenerska, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Bińczycka
Budowlani: Durul (15), Kazała (12), Fedusio (9), Sobolska (8), Lisiak (4), Polak, Łysiak (libero) oraz Pol (3), Łazowska (2), Kędziora