Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 19-11-2021

Developres BELLA DOLINA 2:3 IL Capital Legionovia Legionowo

Za sprawą skutecznego ataku Bruny Honorio, Developres otworzył 9.kolejkę TauronLigi. W dalszej części spotkania nie brakowało przedłużonych wymian. Siatkarki obu drużyn starały się ryzykować w polu zagrywki, nie obyło się również bez błędów w tym elemencie. Skutecznie w ataku punktowała Silva, a gdy cały zespół Legionowi dołożył szczelny blok, wyszedł na prowadzenie 10:13. O pierwszy czas poprosił trener Antiga. Dopiero punktowy atak Kalandadze z prawego skrzydła przerwał serię rywalek (17:17). Zawodniczki IŁ Capital Legionovia Legionowo walczyły w obronie, jednak kolejne akcje na punkt zmieniały rzeszowianki (20:18). Po fragmencie gry na siatce Developres za sprawą kiwki Blagojević doprowadził do piłki setowej (24:22). Przyjezdne obroniły pierwszą piłkę, lecz przy kolejnej, błąd w zagrywce Erkek Yaprak zakończył pierwszą część spotkania na korzyść Rysic 25:23.


Pierwsze akcje drugiego seta były kopią z poprzedniego starcia (6:6). Długie wymiany punkt za punkt oraz niesamowite obrony były tylko początkiem zaciętego pojedynku. Dyspozycja atakującej Bruny Honorio nie była w tym meczu najlepsza, wiele zmarnowanych piłek oraz błędne wybory, zmusiły trenera Antigę do zmian (8:10). Na parkiecie pojawiła się Katarzyna Wenerska oraz Izabella Rapacz, lecz sytuację na boisku nie wiele się zmieniła. Zawodniczki Chiappiniego kontrolowały sytuację na parkiecie, nie pozwalając na odrobienie strat. W kolejnej akcji za sprawą ataków Olivii Różańskiej rywalki powiększały swoją przewagę (13:17). Gospodyniom nie można było odmówić woli walki, jednak boiskowe wydarzenia kontrolowały Zawodniczki IŁ Capital Legionovia Legionowo. Dopiero w końcówce seta Rysice zdołały zniwelować straty do przeciwnej drużyny, za sprawą szczelnego bloku i bardzo dobrej gry w kontrataku (23:23). Wydawało się, że Developres BELLA DOLINA Rzeszów kolejnego seta ma na wyciągnięcie ręki, lecz drużyna Chiappiniego, zatrzymała blokiem atakująca Rzeszowa oraz wyprowadziła skuteczny atak z drugiej linii, zamykają drugą odsłonę na swoją korzyść (25:27).


Pierwszy punkt na konto Legionowi otworzył trzecią odsłonę. Problemy ze skutecznością miała Kalandadze. (10:12). W miejsce Gruzinki pojawiła się Bajema, która miała uspokoić grę gospodyń. W kolejnych akcjach do głosu doszły przyjezdne, powiększając swoją przewagę (14:18). Ręki w ataku nie wstrzymywała Silva, a problemy w rzeszowskiej drużynie tylko narastały. Podwójna zmiana w zespole Antigi przyniosła korzystny rezultat, dzięki któremu Rysice odrobiły straty 20:21. Walka o każdą piłkę była bardzo zacięta. Po kontrataku Rapacz rzeszowianki doprowadziły do remisu 23:23. Końcówka seta należała już do zawodniczek z Rzeszowa. Szczelny blok oraz punktowy atak z prawego skrzydła zakończył trzecią odsłonę na korzyść Developresu BELLA DOLINA Rzeszów (25:23).


Początek czwartego seta w wykonaniu gospodyń nie należał do udanych. Problemy w przyjęciu oraz błędy w ataku doprowadziły do sześciopunktowej straty. Po nieudanym akcjach trener Rysic długo nie zwlekał i wprowadził zawodniczki z kwadratu. Developres musiał gonić wynik, co wcale nie było łatwe. Rywalki były dokładne w rozegraniu i nie pozwalały na wyrównanie (6:11). W dalszej fazie seta gospodynie zaliczyły serię przy zagrywkach Stencel, lecz wciąż brakowało do wyrównania (10:15). Mocnym punktem przeciwnej drużyny była Yaprak Erkek, która nie zatrzymywała ręki. W końcówce seta, Rysice zbliżyły się na cztery oczka straty (18:22). Mimo wyraźnej przewagi rywalek rzeszowianki walczyły do samego końca o każdą piłkę. Drużyna IŁ Capital Legionovia Legionowo znakomicie wykorzystała słabszy początek gospodyń, wypracowujący sobie liczną przewagę i doprowadzając do zwycięstwa (20:25). Losy spotkania musiały rozstrzygnąć się w tie-breaku.


Ostatni set rozpoczął się od dwupunktowej przewagi Rysic. Rywalki doprowadziły do wyrównania 2:2, lecz nie na długo. Dokładne rozegranie przez Wenerską, a następnie mocny ataki Stence/ Witowskiej punktowały rywalki (9:7). W dalszej części spotkania rywalki doprowadziły do wyrównania 9:9 i o pierwszy czas poprosił trener Antiga. Problemy z dokładnym przyjęciem, a następnie ze skutecznym atakiem był widoczne. Rzeszowianki miały spore problemy, a rywalki to wykorzystały. Ostatnia partia tego meczu zakończyła się na korzyść IŁ Capital Legionovia Legionowo 13:15 i tym samym Developres BELLA DOLINA Rzeszów przegrał pierwsze spotkanie w sezonie 2021/22 TAURONLiga.


 

MVP:  Olivia Różański

Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 IŁ Capital Legionovia Legionowo 
(25:23, 25:27, 25:23, 19:25, 13:15)

Składy zespołów:
Developres: Honorio (9), Blagojevic (23), Stencel (13), Kalandadze (12), Jurczyk (7), Bińczycka, Szczygłowska (libero) oraz Wenerska (1), Witowska (5), Bajema (8), Rapacz (6),
Legionovia: Tokarska (12), Rożański (30), Erkek (18), Silva (10), Gryka (10), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba (4), Stefanik, Dąbrowska, Szymańska, Kulig (libero)

Wróć do listy
19 kwiecień 2024

godz. 20:30

Netto Arena

Polsat Sport

Grupa Azoty Chemik Police
3:1
PGE Rysice Rzeszów

Grupa Azoty Chemik Police vs. PGE Rysice Rzeszów

TAURON Liga