Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 19-11-2021

Developres BELLA DOLINA 2:3 IL Capital Legionovia Legionowo

Za sprawą skutecznego ataku Bruny Honorio, Developres otworzył 9.kolejkę TauronLigi. W dalszej części spotkania nie brakowało przedłużonych wymian. Siatkarki obu drużyn starały się ryzykować w polu zagrywki, nie obyło się również bez błędów w tym elemencie. Skutecznie w ataku punktowała Silva, a gdy cały zespół Legionowi dołożył szczelny blok, wyszedł na prowadzenie 10:13. O pierwszy czas poprosił trener Antiga. Dopiero punktowy atak Kalandadze z prawego skrzydła przerwał serię rywalek (17:17). Zawodniczki IŁ Capital Legionovia Legionowo walczyły w obronie, jednak kolejne akcje na punkt zmieniały rzeszowianki (20:18). Po fragmencie gry na siatce Developres za sprawą kiwki Blagojević doprowadził do piłki setowej (24:22). Przyjezdne obroniły pierwszą piłkę, lecz przy kolejnej, błąd w zagrywce Erkek Yaprak zakończył pierwszą część spotkania na korzyść Rysic 25:23.

Pierwsze akcje drugiego seta były kopią z poprzedniego starcia (6:6). Długie wymiany punkt za punkt oraz niesamowite obrony były tylko początkiem zaciętego pojedynku. Dyspozycja atakującej Bruny Honorio nie była w tym meczu najlepsza, wiele zmarnowanych piłek oraz błędne wybory, zmusiły trenera Antigę do zmian (8:10). Na parkiecie pojawiła się Katarzyna Wenerska oraz Izabella Rapacz, lecz sytuację na boisku nie wiele się zmieniła. Zawodniczki Chiappiniego kontrolowały sytuację na parkiecie, nie pozwalając na odrobienie strat. W kolejnej akcji za sprawą ataków Olivii Różańskiej rywalki powiększały swoją przewagę (13:17). Gospodyniom nie można było odmówić woli walki, jednak boiskowe wydarzenia kontrolowały Zawodniczki IŁ Capital Legionovia Legionowo. Dopiero w końcówce seta Rysice zdołały zniwelować straty do przeciwnej drużyny, za sprawą szczelnego bloku i bardzo dobrej gry w kontrataku (23:23). Wydawało się, że Developres BELLA DOLINA Rzeszów kolejnego seta ma na wyciągnięcie ręki, lecz drużyna Chiappiniego, zatrzymała blokiem atakująca Rzeszowa oraz wyprowadziła skuteczny atak z drugiej linii, zamykają drugą odsłonę na swoją korzyść (25:27).

Pierwszy punkt na konto Legionowi otworzył trzecią odsłonę. Problemy ze skutecznością miała Kalandadze. (10:12). W miejsce Gruzinki pojawiła się Bajema, która miała uspokoić grę gospodyń. W kolejnych akcjach do głosu doszły przyjezdne, powiększając swoją przewagę (14:18). Ręki w ataku nie wstrzymywała Silva, a problemy w rzeszowskiej drużynie tylko narastały. Podwójna zmiana w zespole Antigi przyniosła korzystny rezultat, dzięki któremu Rysice odrobiły straty 20:21. Walka o każdą piłkę była bardzo zacięta. Po kontrataku Rapacz rzeszowianki doprowadziły do remisu 23:23. Końcówka seta należała już do zawodniczek z Rzeszowa. Szczelny blok oraz punktowy atak z prawego skrzydła zakończył trzecią odsłonę na korzyść Developresu BELLA DOLINA Rzeszów (25:23).

Początek czwartego seta w wykonaniu gospodyń nie należał do udanych. Problemy w przyjęciu oraz błędy w ataku doprowadziły do sześciopunktowej straty. Po nieudanym akcjach trener Rysic długo nie zwlekał i wprowadził zawodniczki z kwadratu. Developres musiał gonić wynik, co wcale nie było łatwe. Rywalki były dokładne w rozegraniu i nie pozwalały na wyrównanie (6:11). W dalszej fazie seta gospodynie zaliczyły serię przy zagrywkach Stencel, lecz wciąż brakowało do wyrównania (10:15). Mocnym punktem przeciwnej drużyny była Yaprak Erkek, która nie zatrzymywała ręki. W końcówce seta, Rysice zbliżyły się na cztery oczka straty (18:22). Mimo wyraźnej przewagi rywalek rzeszowianki walczyły do samego końca o każdą piłkę. Drużyna IŁ Capital Legionovia Legionowo znakomicie wykorzystała słabszy początek gospodyń, wypracowujący sobie liczną przewagę i doprowadzając do zwycięstwa (20:25). Losy spotkania musiały rozstrzygnąć się w tie-breaku.

Ostatni set rozpoczął się od dwupunktowej przewagi Rysic. Rywalki doprowadziły do wyrównania 2:2, lecz nie na długo. Dokładne rozegranie przez Wenerską, a następnie mocny ataki Stence/ Witowskiej punktowały rywalki (9:7). W dalszej części spotkania rywalki doprowadziły do wyrównania 9:9 i o pierwszy czas poprosił trener Antiga. Problemy z dokładnym przyjęciem, a następnie ze skutecznym atakiem był widoczne. Rzeszowianki miały spore problemy, a rywalki to wykorzystały. Ostatnia partia tego meczu zakończyła się na korzyść IŁ Capital Legionovia Legionowo 13:15 i tym samym Developres BELLA DOLINA Rzeszów przegrał pierwsze spotkanie w sezonie 2021/22 TAURONLiga.

MVP:  Olivia Różański

Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 IŁ Capital Legionovia Legionowo
(25:23, 25:27, 25:23, 19:25, 13:15)

Developres: Honorio (9), Blagojevic (23), Stencel (13), Kalandadze (12), Jurczyk (7), Bińczycka, Szczygłowska (libero) oraz Wenerska (1), Witowska (5), Bajema (8), Rapacz (6),
Legionovia: Tokarska (12), Rożański (30), Erkek (18), Silva (10), Gryka (10), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba (4), Stefanik, Dąbrowska, Szymańska, Kulig (libero)