Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 06-04-2021

KS DevelopRes Rzeszów w finale TAURONLigi!

Początek spotkania był bardzo zacięty. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę, a wynik ciągle oscylował wokół remisu (5:5). Atak Kiery Van Ryk oraz blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej pozwolił rzeszowiankom na pierwsze dwupunktowe prowadzenie (10:8). Przyjezdne nie odpuszczały i chwilę później był już remis (11:11). W dalszej części spotkania Developres mocno pracował na siatce, powstrzymując ataki rywalek. Praca blok-obrona w rzeszowskim zespole, znakomicie wykorzystały Jelena Blagojević oraz Juliette Fidon-Lebleu, zdobywając cenne dwa punkty dla swojego zespołu w połowie pierwszego seta (17:15). Dwa błędy po stronie gospodyń, a następnie autowy atak Kiery Van Ryk skutkował przełamaniem wyniku na korzyść przyjezdnych. Rzeszowianki starały się odrobić straty, lecz było już za późno. Gdy Developres zbliżył się do rywalek na dwa oczka straty, trener Michał Masek poprosił w ostatniej chwili o czas, co poskutkowało zwycięstwem pierwszego seta przez łódzki zespół (25:22).

Po wyrównanym początku drugiego seta rzeszowianki jako pierwsze objęły dwupunktowe prowadzenie (9:7). Zepsuta przez Fidon-Lebleu zagrywka oraz skuteczny atak Joanny Pacak, pozwoliły przyjezdnym zbliżyć się do jednego oczka straty. Sygnał do walki dała Jelena Blagojević, która swoim sprytem siatkarskim zapunktowała w drugi metr boiska. Rzeszowianki zbudowały solidną przewagę, dzięki czemu mogły sobie pozwolić na swobodę w rozgrywaniu (20:17). Dobra współpraca z rozgrywającą skutkowała podwyższeniem wyniku dla rzeszowianek. Między zespołami toczyła się wyrównana walka, aż do samej końcówki, w której ostatecznie lepsze okazały się podopieczne Antigi po dwóch akcjach Kiery Van Ryk i skutecznej zagrywce Stencel (25:20).

Trzeciego seta rozpoczynamy od dobrego serwisu Zuzanny Efimienko-Młotkowsiekj. Łodzianki miały problemy z przyjęciem, a Rysice wykorzystały słabszy początek rywalek, powiększając przewagę (6:2). Blok nie do przejścia w duecie Stencel-Krajewska zatrzymywał rywalki po drugiej stronie siatki. Podopieczne Michała Maska nie odpuszczały i doprowadziły do remisu (9:9). Taki rezultat nie potrwał zbyt długo, ponieważ w polu zagrywki pojawiła się Jelena Blagojević. Skuteczny serwis kapitan Developresu doprowadził do trzypunktowego prowadzenia w połowie trzeciego seta (14:11). Przyjezdne zdołały odrobić część strat, dzięki mocnym serwisom Kalandaze (14:13), lecz ponownie serią skutecznych akcji rzeszowianki wróciły do trzypunktowego prowadzenia. Gospodynie punktowały rywalki, a dobrą dyspozycją popisała się Anna Stencel oraz Juliette Fidon-Lebleu, podwyższając przewagę (21:16). Trener przyjezdnych próbował rotować składem, chcący uratować tego seta, ale jego starania nie przyniosły skutku (23:17). Rzeszowianki nie miały problemów z rozstrzygnięciem tej odsłony na swoją korzyść, a ostatni punkt padł łupem Jeleny Blagojević (25:17).

Łodzianki nie zamierzały się poddać i szybko zbudowały przewagę na początku czwartego seta przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król (4:1). Autowe uderzenie Katariny Lazović pozwoliło zbliżyć się rzeszowiankom do jednego oczka straty (8:7). Podopieczne Antigi nie składały broni, odrobiły część strat, doprowadzając do remisu (10:10). Po kolejnym sprytnym zagraniu Blagojević i efektownie skończonej sytuacyjnej piłce przez Fidon-Lebleu złapały kontakt punktowy (13:12). Od tego momentu Developres rozpoczął koncert zdobywania punktów (16:12). Dobra współpraca blok-obrona dało gospodyniom dużą zaliczkę punktową. Niestety w polu zagrywki pojawiła się Anna Kalandadze, która bombardowała rzeszowianki swoją zagrywką (16:16). Od tego czasu między zespołami toczyła się twarda walka punkt za punkt. Obie drużyny w końcówce miały swoje szanse, aby zakończyć czwartego seta. Walka nerwów trwała bardzo długo, lecz ostatecznie ze zwycięstwa po ataku Blagojević cieszyły się rzeszowianki, wygrywając 30:28 ostatniego seta i całe spotkanie 3:1.

MVP: Kiera Van Ryk

KS DevelopRes Rzeszów 3:1 ŁKS Commercecon Łódź
(22:25, 25:20, 25:17, 30:28)

Developres: Van Ryk (29), Stencel (16), Blagojević (11), Fidon_lebleu (10), Efimienko-Młotkowska (4), Krajewska, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Grabka (1), Rasińska (1), Kaczmar
ŁKS: Lazović (20), Kalandadze (17), Pacak (8), Alagierska (7), Wójcik (5), Bongaerts (4), Strasz (libero) oraz Saad (libero), Zaroślińska-Król (7), Ninković