Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 24-02-2022

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 UNI Opole

Pierwszy set rzeszowianki rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia. Ze zmiennym szczęściem atakowała Anna Bączyńska, która miała problemy ze skutecznym atakiem (8:2). Przy zagrywkach Honorio, Developres zaliczył efektowną serię punkową (10:6, 13:6) Dopiero skuteczny atak Bidias z lewego skrzydła przerwał dobrą passę Rysic. Wysoka przewaga punktowa pozwoliła rzeszowiankom na spokojną grę w rozegraniu. Gospodynie grały koncertowo. Szczelny blok oraz ataki z wysokiej piłki były głównym czynnikiem budowania zaliczki punktowej (19:10). Pierwszy set z dużą przewagą gospodyń zakończył się na korzyść Developresu 25:12.

W drugiego seta lepiej weszły przejezdne. Skutecznie atakowała Regiana Bidias, a po asie Stronias było już 3:9 dla UNI Opole. O czas poprosił trener Antiga. Dopiero po przerwie skutecznie zaatakowała Blagojević (8:9). Gra obu zespołów falowała. Kolejny raz interweniował trener gospodyń, po nieudanych akcjach swoich podopiecznych. Zdarzały się przedłużone akcje, jednak padały one łupem Opola (15:21). Rzeszowianki posiadały problemy z wyprowadzeniem punktowej akcji, lecz nie poddawały się. W kolejnych akcjach skutecznie atakowała Bajema, zmniejszając przewagę do dwóch oczek straty (19:21). W końcówce uaktywnił się rzeszowski blok. Zawodniczki Developresu skrupulatnie odbudowywały stratę, doprowadzając do remisu 22:22. Walka trwała do samego końca, lecz to UNI Opole zakończyło tego seta na swoją korzyść 24:26, po emocjonującej końcówce w drugiej odsłonie tego spotkania.

Trzeci set rozpoczął się od wymiany punktowej. Przy zagrywce Makarowskiej przyjezdne zbudowały sobie trzypunkową przewagę. Brakowało dokładności oraz walki o sytuacyjne piłki. Przy stanie 12:14 o czas poprosił szkoleniowiec rzeszowianek. W połowie seta Rysice doprowadziły do remisu 16:16.  Dopiero atak Kary Bajemy, pozwolił gospodyniom wyjść na prowadzenie (18:17). Wenerska często posyłała piłki do swoich środkowych. Gospodynie nie pomagały sobie, popełniając proste błędy. Walka trwała o każdą piłkę. Pierwszą piłkę setową posiadały rywalki (23:24), lecz to Rysice potrafiły wyjść z opresji i zwyciężyć tego seta 27:25

Pierwszy punkt w czwartej partii padał po asie serwisowym Bidias. W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Bączyńska (4:6). Problemy z dokładnym przyjęciem oraz wyprowadzeniem skutecznej akcji spowodowały, że Rysice musiały gonić wynik. Raz za razem ręki w ataku nie wstrzymywała Bidias (9:10). Przy stanie 9:13 o przerwę poprosił trener Antiga. Kilka cennych uwag od trenera i gospodynie doprowadziły do remisu (13:13). Developres wyszedł na dwupunktowe prowadzeni, lecz szybko je stracił. Walka była bardzo zacięta. Dwa autowe ataki rywalek oraz blok Honorio, ponownie wyprowadził gospodynie na prowadzenie (21:18). Po bardzo zaciętym i emocjonującym secie Rzeszowianki wygrały czwartą partię tego spotkania 25:20 oraz całe spotkanie 3:1. Developres BELLA DOLINA Rzeszów awansował do najlepszej czwórki i powalczy w Nysie 26-27 marca o Puchar Polski Kobiet 2022.

MVP: Jelena Blagojević

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 UNI Opole
(25:12, 24:26, 27:25, 25:19)

Developres: Honorio (11), Blagojević (19), Stencel (10), Wenerska (4), Bajema (22), Jurczyk (8), Szczygłowska (libero) oraz Witowska, Rapacz (9) i Bińczycka
UNI: Stronias (12), Bidias (15), Pellegrino (10), Muszyńska (6), Makarowska (1), Bączyńska (12), Adamek (libero) oraz Pamuła i Wołodko