Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 27-03-2022

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:0 IŁ Capital Legionovia Legionowo

Finał Pucharu Polski Kobiet 2022 pomiędzy Developresem BELLA DOLINA Rzeszów, a IŁ Capital Legionovia Legionowo, rozpoczął się od prowadzenia zawodniczek Chiappiniego (1:3). Mocne ataki Silvy sprawiały kłopoty Developresowi, co nie pomagało w odrabianiu strat. Rzeszowianki posiadały tylko chwilowe kłopoty, bo już po chwili był remis (13:13). Rzeszowianki na pierwsze prowadzenie wyszły po skutecznym bloku Magdaleny Jurczyk (15:14). Walka była bardzo zacięta. Obie drużyny nie odpuszczały i walczyły o każdą piłkę. W końcówce Legionovia posiadała dwa oczka przewagi, lecz skuteczna zagrywka Stencel oraz ataki Smarzek doprowadziły do remisu. Dwie ostatnie akcje należały do Rysic. Blok Jurczyk, a następnie Bajemy zakończył pierwszy set na korzyść rzeszowianek 25:23.

Drugi set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia Developresu (2:0). Rzeszowianki napędzone zwycięstwem w pierwszym secie wykorzystywały każdą piłkę na swoją korzyść (9:5). W dalszej części spotkania rywalki odrobiły kilka punktów, zbliżając się na jedno oczko straty. Taki rezultat nie trwał długo. Rysice wróciły na odpowiedni tor gry i w połowie seta było już 16:13. Zmiany w przeciwnym zespole niewiele dały. Szczelny blok Developresu nie pozwalał na odbudowanie strat, a sprytne zagrania Blagojević skutkowały powiększeniem przewagi 23:19. Drugi set zakończył się 25:19 dla rzeszowianek.

Ostatnia partia spotkania rozpoczęła się od wymiany punktowej. Rysice szybko skontrowały rywalki, ustawiając szczelny blok (7:4). Walka była bardzo zacięta. Duet Smarzek/Blagojević był nie do zatrzymania. Rzeszowianki świetnie pracowały w obronie i coraz bliżej były do upragnionego Pucharu Polski 20:13. Ostatnie piłki to popis umiejętności Rysic. Każdy element gry pracował na bardzo wysokim poziomie. Ostatni set zakończył się rezultatem 25:18 i to Developres BELLA DOLINA Rzeszów zdobywa Puchar Polski Kobiet 2022.

MVP: Kara Bajema