Dodane przez: Administrator strony w dniu: 23-09-2018

Niedziela to dzień meczów finałowych Gen-I Cup w Novej Goricy. O brąz walczyliśmy z Delta Informatica Trentino. Spotkanie zakończyło się w czterech setach na korzyść Developresu SkyRes Rzeszów.

W mecz z Delta Informatica Trentino rzeszowianki weszły bardzo dobrze, już od początku wypracowując przewagę (8:4) i utrzymując ją w dalszej części seta (11:6, 18:13). Dobre przyjęcie i pewne ataki zaowocowały szybką wygraną (25:17).

W podobnym stylu rozpoczęta została druga partia (13:8). Zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów pewnie parły do przodu, zdecydowanie dążąc do kolejnej wygranej (19:10, 25:17).

Początek trzeciego seta nie wyglądał już tak dobrze. Początkową przewagę (12:9) rzeszowianki zaczęły szybko tracić na rzecz włoskiej drużyny, która ostatecznie zwyciężyła (23:25).

Czwarty set został rozpoczęty z pełnym skupieniem. Wypracowane dwa punkty przewagi (13:11) uspokoiły zawodniczki i pozwoliły im na odbudowanie gry (17:12). Mimo to, Włoszki nie przestawały walczyć (18:18), szykowała się więc zacięta końcówka partii, którą zakończyły na swoją korzyść siatkarki z Rzeszowa (25:20).

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW vs DELTA INFORMATICA TRENTINO 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:20)