Developres Rzeszów
Odwiedziło nas 432365 gości

Wygrywamy w Mariborze!

Spotkanie od prowadzenia 2:0 rozpoczęła drużyna z Mariboru po asie serwisowym Najdic. Punkt na przełamanie ze środka zdobyła Hawryła (3:1). Po bloku na Helić prowadzenie gospodyń wzrosło do trzech oczek (5:2). Na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy po autowej zagrywce Adeli Helić (8:5). Po długiej akcji i spektakularnych obronach z obu stron, po ataku Helene Rousseaux doprowadziliśmy do stanu 10:9. Po autowym ataku Mlakar doszło do wyrównania po 12. Dalej walka toczyła się punkt za punkt. Na boisku pojawiła się Kaczmar i Andruszko. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy z jednopunktowym prowadzeniem po skutecznym ataku Blagojevic. O pierwszy czas trener Micelli poprosił przy stanie 18:17. Bardzo wyrównana końcówka, nasze zawodniczki znacznie poprawiły jakość przyjęcia, a w ataku dobrze spisywała się Jelena Blagojević. Po stracie dwóch punktów z rzędu nasz szkoleniowiec poprosił o drugą przerwę (22:22). Chwilę po nim nasza kapitan popisała się kolejnym skutecznym atakiem,  po nim trener gospodarzy wziął pierwszy czas w tym spotkaniu. Po ataku Adeli Helić mieliśmy pierwszą piłkę setową. Set skończyliśmy podwójnym blokiem (22:25).

 

Drugą partię rozpoczęliśmy od szczelnego bloku. Słowenki, grające bardzo dobrze w obronie szybko doprowadziły do wyrównania 2:2. Po drugim punktowym ataku Helene Rousseaux trener gospodyń poprosił o przerwę (2:5). Po nim Adela Helić popisała się kiwką. Nasza przewaga stopniała do dwóch oczek po asie serwisowym Mlakar (4:6), która niewątpliwie była najjaśniejszym punktem swojej drużyny. Po asie serwisowym Moniki Ptak prowadziliśmy już czterema punktami (10:6). Nasza przewaga stopniała do dwóch oczek (8:10) po autowym ataku Adeli Helić. Po asie serwisowym Mlakar trener Micelli poprosił o czas (13:14). Po ataku Adeli Helić na drugą przerwę techniczną schodziliśmy z trzypunktowym prowadzeniem.  Chwilę później atomowym atakiem punkt zdobyła Vovk. Sobocan zdobyła punkt ze skrzydła (17:17). Walka trwała punkt za punkt. W ataku pomyliła się Rousseaux, nasz szkoleniowiec poprosił o przerwę (19:19). Zdobyliśmy bardzo cenny punkt po ataku Jeleny Blagojević (20:22). Chwilę po tym Magdalena Hawryła posłała serwis w aut. Vovk po raz kolejny zapunktowała ze skrzydła w rezultacie czego Słowenki wyszły na prowadzenie (23:22). Ta sama siatkarska atakiem doprowadziła do wygranej w drugim secie (25:23).

 

Adela Helić zdobyła pierwszy punkt w trzecim secie. Najdic asem serwisowym doprowadziła do stanu 3:2. Zaczęliśmy popełniać błędy, trener Micelli poprosił o czas 5:2. Helene Rousseaux zdobyła punkt na przełamanie. Gospodarze pomylili się w ataku (5:4). Magda Hawryła zapunktowała blokiem (6:5). Andruszko doprowadziła do wyrównania po sześć. Po bloku na Blagojević to drużyna z Mariboru schodziła na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem. Ponownie zaczęliśmy popełniać błędy, tracąc kolejne punkty (11:6). Zmianami trener Micelli próbował ratować sytuację, jednak nasza gra nie wyglądała najlepiej. Jasnym punktem naszej drużyny pozostawała Monika Ptak. Mlakar po raz kolejny skutecznie zaatakowała (16:12). Po przerwie technicznej w polu zagrywki mylą się gospodynie. Walkę na siatce wygrała Ania Kaczmar (17:15). Chwilę po tym skutecznie zablokowała Magda Hawryła. Błąd popełniły zawodniczki z Mariboru (17:17), po którym ich trener wziął czas. Magda Hawryła skutecznie zablokowała po raz kolejny rywalki (19:19). Nareszcie wyszliśmy na prowadzenie po ataku Jeleny Blagojević! Gospodynie szybko odrobiły straty. Przy stanie 22:21 trener Micelli wziął czas. Jelena Blagojević popisała się asem serwisowym, a nasze środkowe skutecznym blokiem (22:24). Kończy Monika Ptak 23:25!

 

Wyrównany początek czwartej partii. Po naszym błędzie gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Mlakar pozostawała nie do zatrzymania. Po ataku Andruszko doprowadziliśmy do wyrównania po sześć. Blagojević skutecznie zaatakowała ze skrzydła, dając nam jednopunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Andruszko zdobyła kolejny punkt w ataku (9:11). Monika Ptak świetnie spisała się na środku (9:13), chwilę po tym Magda Hawryła popisała się asem serwisowym (9:15). Po drugiej przerwie technicznej zapunktowała Bracko (13:16). Klaudia Kaczorowska zdobyła punkt kiwką (13:19). Mlakar zniwelowała nasze prowadzenie do trzech oczek (16:19). Świetna gra Jeraly, po jej ataku nasza przewaga stopniała do jednego oczka (19:20). Ważny punkt zdobyła Klaudia Kaczorowska (20:22). Mlakar w dalszym ciągu nie dawała nam złapać oddechu (22:22). Zapunktowała Blagojević (22:23). Magda Hawryła punktuje na zagrywce! Blagojević zakończyła mecz.

 

Nova KBM Branik Maribor – Developres Skyres Rzeszów  1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 22:25).

 

Nova KBM Branik Maribor: Mlakar, Kaucic, Najdic, Sobocan, Jerala, Pintar, Koskelo(l) oraz Milosavljevic, Krjanc, Vovk, Bracko.

Developres Skyres Rzeszów: Rousseaux, Ptak, Gajewska, Hawryła, Helić, Blagojević, Sawicka(l) oraz Andruszko, Kaczmar, Kaczorowska.

 

fot. CEV

SPONSORZY
ZŁOTY
SREBRNY
TECHNICZNY
PARTNER KLUBU
NEWS
20/01/2018
Wizyta w salonie Sky Beauty Wykorzystując niespodziewaną przerwę w rozgrywkach, nasza drużyna odwiedziła salon Sky Beauty. ...
KUP TERAZ