Developres Rzeszów
Odwiedziło nas 432361 gości

Rzeszowianki brązowymi medalistkami ORLEN Ligi!

Historyczny medal zdobyły zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów! Rzeszowianki w dwóch spotkaniach pokonały Impel Wrocław i po raz pierwszy w historii Klubu zdobyły medal w rozgrywkach ORLEN Ligi! 

 

Drugie spotkanie o brązowy medal ORLEN Ligi rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt (3:3, 6:6). Sporo nerwowości pojawiało się w tej fazie seta w obydwu ekipach, które skuteczne ataki przeplatały prostymi błędami (10:10). Seria punktowych kontrataków z drugiej linii Kremeny Kamenovej pozwoliła odskoczyć rzeszowiankom na trzy „oczka” (10:13). Nie do zatrzymania była bułgarska przyjmująca, która po chwili na drugą stronę siatki posłała punktową zagrywkę, a po skutecznym zbiciu Klaudii Kaczorowskiej, o czas poprosił trener Impelu Wrocław (13:16). Przerwa podziałała mobilizująco na gospodynie, które szybko zmniejszyły straty (17:18). Do gry swoje podopieczne starał się pobudzić Lorenzo Micelli, a po skutecznym zbiciu Anny Kaczmar ponownie na tablicy rzeszowianki miały trzy „oczka” więcej (16:19). Sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie, bowiem ponownie wynik wyrównały wrocławianki (19:19), by po chwili po punktowym bloku Katarzyny Żabińskiej to rzeszowianki były o krok od zwycięstwa (19:22). W końcówce nie do zatrzymania był zespół Developresu, a partia zakończyła się po nieudanym zagraniu Katarzyny Koniecznej (20:25). 

 

Anna Kaczmar swoimi zagrywkami rozpoczęła drugą odsłonę. Seria kontrataków Kremeny Kamenovej, z którymi nie radziły sobie wrocławianki dała rzeszowiankom sześciopunktowe prowadzenie (0:6). Straty akcjami z lewego skrzydła starała się odrabiać Natalia Mędrzyk, jednak jej wysoka skuteczność nie wystarczyła na dobrze spisującą się Adelę Helić (4:11). W kolejnych minutach problemy w przyjęciu miały zawodniczki Developresu i wysokie prowadzenie zaczęło niebezpiecznie topnieć (10:12). Następne akcje to wymiana ciosów atakującej rzeszowskiej ekipy i przyjmującej gospodyń (13:17). Proste błędy popełniane przez podopieczne trenera Marka Solarewicza nakręcała jedynie grę przyjezdnych, które przybliżały się do brązowego medali (15:21). Wysoka skuteczność w końcówce zespołu z Podkarpacia sprawiła, że to zawodniczki trenera Lorenzo Micellego prowadziły 25:16. 

 

Punkt za punkt drużyny walczyły po powrocie z dziesięciominutowej przerwy (2:2). As serwisowy Kremeny Kamenovej dał rzeszowiankom chwilowe prowadzenie (2:4). Szybko do remisu, dzięki skutecznym zbiciu Katarzyny Koniecznej doprowadziły wrocławianki (4:4). Do świetnie spisującej się bułgarskiej przyjmującej po stronie rzeszowianek dołączyła Klaudia Kaczorowska (7:9), a po bloku Adeli Helić przyjezdne prowadziły trzema punktami (10:13). Coraz więcej problemów z przebiciem piłki na drugą stronę siatki miały wrocławianki, z kolei rzeszowianki pewnie wykorzystywały swoje akcje do skończenia akcji (13:16, 14:18). W końcówce spotkania swoimi zagrywkami postarszyła rywalki jeszcze Natalia Mędrzyk, jednak niekorzystną serię przełamała Katarzyna Mróz (16:23). Punkt na wagę brązowego medalu zdobyła Adela Helić (17:25). 

 

MVP spotkania: Kremena Kamenova (Developres SkyRes Rzeszów)

 

Impel Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)

 

Impel Wrocław: Hancock, Konieczna, Mędrzyk, Courtney, Ptak, Kąkolewska, Stenzel (libero) oraz Kaczor, Cembrzyńska, Kossanyiova, Bałucka. 

 

Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Helić, Kamenova, Kaczorowska, Żabińska, Mróz, Borek (libero) oraz Paskova, Szczygieł.

SPONSORZY
ZŁOTY
SREBRNY
TECHNICZNY
PARTNER KLUBU
NEWS
20/01/2018
Wizyta w salonie Sky Beauty Wykorzystując niespodziewaną przerwę w rozgrywkach, nasza drużyna odwiedziła salon Sky Beauty. ...
KUP TERAZ