Podział punktów w meczu z ŁKS-em Commercecon Łódź

W dzisiejszym hicie ósmej kolejki LSK drużyna Developresu SkyRes Rzeszów podjęła na Podpromiu zespół ŁKS-u Commercecon Łódź. Spotkanie rozstrzygnęło się w tie - breaku a MVP wybrana została Zuzanna Efimienko.

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Ptak, Żabińska, Kaczmar, Helić, Blagojević, Sawicka (L)

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Bidias, Sielecka, Muhisteinova, Kowalińska, Efimienko, Strasz (L)

Spotkanie rozpoczęła ekipa z Łodzi, po skutecznym ataku po rzeszowskim bloku (0:1). Również drugi punkt, bezpośrednio z zagrywki, padł łupem gości. Trzeci punkt łodzianki zdobyły po autowym ataku Helene Rousseaux, która jednak w kolejnych akcjach naprawiła swój błąd (2:3). Dzięki skutecznej grze w ataku ŁKS jeszcze powiększył swoją przewagę. Świetnym atakiem ze skrzydła popisała się Regiabe Bidias (4:8). Ręce łódzkiego bloku udało się obić Adeli Helić. Pomyłka po naszej stronie i ŁKS Commercecon Łódź zdobył kolejne "oczko" (5:10). W tej sytuacji o czas zmuszony był poprosić trener Lorenzo Micelli. Punkt z kiwki zdobyła dla swojej drużyny Monika Ptak. Niestety, w następnej akcji błąd w zagrywce popełniła nasza atakująca (7:11). Kolejny punkt dla Rzeszowa wywalczyła Jelena Blagojević, uderzając po bloku. Przewagę gości udało nam się zniwelować dzięki swietnej postawie naszych blokujących. Kolejny atak Rousseaux i już tylko punkt dzielił nas od remisu. Blok Ptak i Kaczmar i mamy remis (11:11)! Tym razem o czas poprosił trener Masek. Po przerwie łodzianki zdobyły kolejny punkt, jednak w następnej akcji zawodniczka gości popełniła błąd serwisowy. Szybko został on jednak odrobiony z przesuniętej krótkiej (12:13). Festiwal zepsutych zagrywek - kolejny błąd, tym razem Kwiatkowskiej; następnie pomyliła się Kaczmar. Nieudane przyjęcie Rzeszowa i kolejny punkt dla gości. Autowa zagrywka Muhisteinovej (14:15). Myli się również Helene Rousseaux. Z prawego skrzydła udanym atakiem popisała się Adela Helić. Następna akcja - piłka niesiona i punkt dla nas. Błąd gości i rzeszowianki mogły cieszyć się kolejnym punktem (19:21). Również kolejny punkt padł naszym łupem po ataku Helić. Rousseaux ze skrzydła, autowy atak gości i ponownie wywalczyliśmy remis (22:22). Przy tym wyniku o kolejną przerwę poprosił trener Masek. Po tym, jak do piłki setowej doprowadziła ekipa przyjezdnych, o drugą przerwę poprosił trener Micelli. Do walki na przewagi udało nam się doprowadzić po skutecznym pipe'ie Jeleny (24:24). Niestety, serwująca Helić popełniła błąd i kolejną piłkę setową zdobyły łodzianki. Kolejnej piłki nie udało nam się obronić, tym samym set padł łupem gości (24:26).

Od asa serwisowego Jeleny Blagojević rozpoczęliśmy drugą odsłonę (1:0). Dwie kolejne zagrywki, po obu stronach siatki, były omyłkowe. Do wyrównania już w początku seta goście doprowadzili po ataku McClendon (2:2). Podwójne odbicie zawodniczek z Łodzi pozwoliło nam wyjść na prowadzenie (4:3). Dezorganizacja po stronie gości i udało się powiększyć przewagę (6:3). Blok - aut po ataku Rousseaux, nieudane przyjęcie łodzianek, punktowy serwis Kaczmar, udany atak Rousseaux - pędzimy po zwycięstwo w tej partii (10:3)! Jeszcze jedno "oczko" dopisujemy do rzeszowskiego konta blokiem. Niestety, w kolejnej akcji w siatkę uderzyła Helene Rousseaux (11:4). Następny punkt Łódź zdobyła atakiem. Kolejny atak - kolejny punkt dla Łodzi, który wywalczyła Wawrzyńczak (11:6). Dobrą passę gości przerwała Adela Helić. Z lewego skrzydła odpowiedziała jej McClendon (12:7). Bez wahania z kontratakiem wyszła Jelena Blagojević. Również kolejny punkt padł naszym łupem (14:7). W następnej akcji udało się zablokować Amerykankę. Rzeszów popełnił błąd, akcję odgwizdano na rzecz Łodzi. Podwójne odbicie po stronie gości i kolejny punkt zapisuje na swoim koncie Rzeszów (17:8). Łódzki blok obija Jelena Blagojević. W następnej akcji lepsi byli goście. Później łodzianki postawiły skuteczny blok, którym powstrzymały Helene Rousseaux (18:11). Rówież w dalszej części seta to rzeszowianki znacznie prowadziły (21:13). Błąd w ataku popełniła Adela Helić. Kolejny punkt gospodynie zdobyły po błędnej zagrywce Bidias (22:15). W następnej akcji dezorganizację naszych przyjmujących wykorzystała McClendon. Kolejny punkt padł naszym łupem po błędzie w zagrywce łodzianek. W następnej akcji postawiłyśmy skuteczny blok (24:17). Siatki dotknęły nasze blokujące, jednak już w następnej akcji piłki nie umiała obronić Bidias, tym samym druga partia padła łupem naszej drużyny (25:18).

Trzecią partię skutecznie rozpoczęły zawodniczki ekipy gości (0:1), jednak już następny punkt padł łupem gospodyń spotkania. W kolejnej akcji atak ze skrzydła wyprowadziła Ewa Kwiatkowska. Odpowiedziała jej Rousseaux (2:2). Kiwając w nieosłonięte pole po stronie przeciwnika, punkt zdobyła nasza kapitan, Jelena Blagojević. Już w następnej akcji dezorganizację po naszej stronie wykorzystały łodzianki. Błąd podwójnego odbicia odgwizdany został naszej przyjmującej, Helene Rousseaux. Punkt udało się wkrótce odrobić (5:4). Dobry plas Rousseaux na nic się zdał, bowiem szybko odpowiedziała ekipa gości, doprowadzając do wyrównania (6:6). W następnej akcji rzeszowianki wyszły na prowadzenie po błędzie gości. Ze środka skutecznie Monika Ptak. W kolejnej akcji piłki nie udało się przyjąć Adeli Helić, podobnie w następnej. Punkt dla Rzeszowa zdobyła Kaczmar. Wystawionej piłki nie dosięgnęła zawodniczka z Łodzi - punkt dla Rzeszowa. W kolejnej akcji błąd ten jednak udało się odrobić ze środka (11:9). Asem serwisowym popisała się Licie Muhisteinova. Z lewego skrzydła bez bloku Helene Rousseaux. Błąd ataku po antence łodzianek i nieudany blok gości pozwoliły rzeszowiankom wyjść na dwupunktową przewagę (14:12). Z pipe'a zdecydowanie Rousseaux. Nieudane przyjecie rzeszowianek - punkt dla gości (15:13). Brak koncentracji po stronie gospodyń i kolejne "oczko" dla Łodzi. Przy ponownym remisie (15:15) o czas poprosił trener rzeszowianek. Długą wymianę kiwką zakończyła Jelena Blagojević. Skutecznym atakiem popisała się też Helić. W następnej akcji w boisko nie udało się trafić środkowej drużyny gości. Skutecznie zagrała jednak Bidias. Następna dobra kiwka Blagojević! W kolejnej akcji Helić nie udało się obronić piłki. Następny błąd w przyjęciu i punkt dla gości. Odpowiada Helić (20:20). Błędy własne obu zespołów - kolejny raz remis. Blok - aut po ataku zawodniczki gości. W sam narożnik uderza Rousseaux. Ze środka odpowiadają łodzianki. Udany pipe Helene Rousseaux (23:23). Zablokowana Blagojević. Po bloku Helić (24:24). Przechodzącą piłkę wykorzystuje Monika Ptak. Czas dla łodzianek. Kończy Helić (26:24)!

Czwart set rozpoczęliśmy od długiej wymiany, ostatecznie zakończonej na korzyść gości (0:1). W dwóch kolejnych akcjach to rzeszowianki były górą (2:1). Po bloku w aut pewnie Żebrowska. Zablokowana Kaczmar (2:4). Dwie kolejne akcje i łodzianki wywalczyły już cztery punkty przewagi, co skłoniło trenera Micelli do wzięcia czasu (2:6). Nieporozumienie po naszej stronie i kolejne "oczko" powędrowało w stronę gości. W następnej akcji z łódzkim blokiem nie poradziła sobie Helene Rousseaux. W boisko nie trafia Bidias, autowa zagrywka Kaczmar (3:9). Czwarty punkt dla swojej drużyny zdobyła Adela Helić. Z drugiej linii skutecznie Rousseaux. Kwiatkowska w aut. Autowy serwis Żabińskiej. Skutecznie Blagojević. Rzeszowski blok obija Regiabe Bidias (7:12). Po bloku Blagojević. Skutecznie Sielecka. Zablokowana Helić. Ze skrzydła Rousseaux. Ponownie Rousseaux (10:14). Czas dla zespołu gości. Zablokowana Helić. Siatki dotykają rzeszowianki (10:16). Podwójne odbicie Efimienko. Długą wymianę kończy atakująca z Łodzi (14:17). Rousseaux w aut, szybko jednak naprawia swój błąd z drugiej linii. Nieudany atak Helić. As Sielickiej (15:20). Czas dla Lorenzo Micelliego. Po przerwie skutecznie Blagojević. Długą wymianę kończy Kwiatkowska. Zablokowana Blagojević (16:22). Błąd przekroczenia linii trzeciego metra po stronie Łodzi, następnie kolejny blok na rzeszowskiej ekipie. Skuteczny atak Kowalińskiej i udany łódzki blok - koniec seta (17:25).

Przed nami tie-break. Skuteczną akcją rozpoczęły go łodzianki (0:1). Zablokowana Bidias. W kolejnej akcji to ona kiwką zakończyła długą wymianę. Serwis w siatkę Brazylijki. Kowalińska po bloku. W aut Helić. Punktowy serwis Efimienko. Czas dla Rzeszowa. Skutecznie Rousseaux. Odpowiada Sielecka. Pipe Bidias (3:8). Z drugiej linii Rousseaux. Przechodzącą pilkę kończy Adela Helić. Długą wymianę autowym atakiem kończy Jelena Blagojević (5:11). Druga przerwa dla Lorenzo Micelliego. Ze skrzydła skutecznie Blagojević. Helić w aut (6:12). Ponownie skutecznie Blagojević. Blok - aut po ataku Bidias. Przez łódzki blok przedziera się Adela Helić. Piłkę meczową dla drużyny wywalczyła Bidias. Autowy serwis Brazylijki. Kończy Efimienko (9:15).

MVP: Zuzanna Efimienko

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW vs ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ 2:3 (24:26, 25:18, 26:24, 17:25, 9:15)