Developres Rzeszów
Odwiedziło nas 382108 gości

Mamy historyczny awans do półfinału ORLEN Ligi!

Dwa wygrane sety w meczu z Giacomini Budowlanymi Toruń dały zespołowi Developresu SkyRes Rzeszów historyczny awans do najlepszej czwórki ORLEN Ligi sezonu 2016/17. Ostatecznie to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa w spotkaniu, a tytuł MVP otrzymała Marta Wójcik.

Pojedynek serią zagrywek otworzyła Pavan, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 3:0. Przez dłuższy czas na tablicy utrzymywała się przewaga torunianek. Nieskuteczne zagrania po stronie rzeszowianek sprawiły, że przy stanie 7:2, o czas dla swojej drużyny poprosił trener Lorenzo Micelli. Po powrocie na parkiet z drugiej linii pewnie zapunktowała Klaudia Kaczorowska, a po chwili to samo zagranie na swoim koncie zapisała Adela Helić (8:5). W kolejnych minutach nie do zatrzymania na siatce była Polak. Krótko trwała radość gospodyń, bowiem seria skutecznych ataków Kremeny Kamenovej, a także bloki Katarzyny Mróz doprowadziły do remisu po 11. W kolejnych minutach coraz więcej problemów z przyjęciem serwisów Anny Kaczmar miały torunianki, co tylko nakręcało grę przyjezdnych (11:18). Do końca premierowej odsłony z akcjami rzeszowianek nie radziły sobie zawodniczki Budowlanych, a punkt dający zwycięstwo w tej partii dał atak serbskiej atakującej (18:25).

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt (3:3, 5:5). Dopiero seria bloków rzeszowskich zawodniczek pomogła im odskoczyć rywalkom na trzy „oczka” (6:9). Coraz lepiej spisującym się siatkarkom Developresu przeciwstawić nie potrafiły się torunianki, które popełniały coraz więcej prostych błędów (9:13). Kilka punktowych bloków Katarzyny Mróz w środkowej fazie seta dały wynik 10:16. Po chwili na prawym skrzydle pewnie swoje akcje kończyła Adela Helić, którą na lewej flance wspierała Kremena Kamenova (11:18). W końcówce wysoką skuteczność utrzymywała Klaudia Kaczorowska (13:20), jednak to atak Katarzyny Żabińskiej dał zwycięstwo w tej partii i pewne miejsce w czwórce ORLEN Ligi (14:25).

W zupełnie zmienionym składzie do trzeciego seta przystąpił zespół Developresu. W pierwszych akcjach na parkiecie trwała wyrównana walka (4:3. Niewymuszone błędy rzeszowianek dały gospodyniom przewagę 7:4. Szybko do remisu doprowadziły siatkarki z Podkarpacia, dzięki skutecznym blokom Magdaleny Haryły (7:7). Sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie, a obydwa zespoły swoje punkty zdobywały seriami (11:8). Od tego momentu nie do zatrzymania były torunianki, które pewnie kończyły swoje akcje (18:13). Seria zagrywek Wojcieskiej i po chwili Pavan zakończyły tą partię (25:15).

Podobnie, jak czwarta odsłona tak i ta rozpoczęła się od wyrównanej walki (5:5, 7:7). Dobrą skuteczność utrzymywała Patrycja Flakus, którą wspierała Ewa Śliwińska (12:13). W kolejnych minutach serię nieskończonych ataków, w kontrze wykorzystały gospodynie, które wyszły na prowadzenie 19:14. Czas wzięty przez trenera Lorenzo Micellego pobudził jego zawodniczki, a as serwisowy Karoliny Szczygieł zmniejszył dystans do rywalek (19:16). W końcówce serię punktów na swoim koncie zapisała Miroslava Paskova, jednak nie wystarczyło to na dobrze spisujące się gospodynie, które doprowadziły do tie-breaka (25:18).

Blok Karoliny Szymańskiej otworzył decydującą partię tego pojedynku (0:1). Po chwili w polu serwisowym zameldowała się Wójcik i to gospodynie wyszły na prowadzenie 4:1. Seria nieudanych zagrań obydwu zespołów obniżała poziom tego spotkania (7:5). Wejście w pole serwisowe Karoliny Szczygieł mocno utrudniło grę rywalkom, doprowadzając do remisu po 7. Niewykorzystane szanse w końcówce spotkania zemściły się na rzeszowiankach, a pojedynek punktową zagrywką zakończyła Ryznar.

MVP spotkania: Marta Wójcik

Giacomini Budowlani Toruń - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (18:25, 14:25, 25:15, 25:18, 15:9)

Giacomini Budowlani Toruń: Wójcik, Pavan, Paulava, Polak, Lewandowska, Wojcieska, Martinez (libero) oraz Nowak, Janik, Ryznar.

Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Helić, Kamenova, Kaczorowska, Żabińska, Mróz, Borek (libero) oraz Nickowska (libero), Flakus, Szczygieł, Śliwińska, Szymańska, Paskova, Hawryła.