Developres Rzeszów
Odwiedziło nas 358650 gości

Legionovia Legionowo pokonana!

Developres SkyRes Rzeszów w ramach 20. kolejki podejmował w hali Podpromie zespół Legionovii Legionowo. Podopieczne Lorenzo Micellego wyraźnie dominowały nad rywalkami i zapisały na swoim koncie zwycięstwo 3:0. Najlepszą zawodniczką wybrana została Anna Kaczmar.

Powracające po dłuższej przerwie rzeszowianki szybko odskoczyły rywalkom na cztery punkty przewagi (5:1). Cierpliwość w grze zawodniczek z Legionowa pomogła im odrobić straty i doprowadzić do remisu po 7. W kolejnych minutach zespoły swoje punkty zdobywały seriami i po dobrych zagraniach przychodzilo załamanie gry (11:8, 13:12, 17:14). Sporo problemów swoimi zagrywkami zprawiała rywalkom Anna Kaczmar (21:18), a kiedy kolejną kontrę wykorzystała Klaudia Kaczorowska na tablicy widniał wynik 23:19. Nieudana akcja w wykonaniu siatarek z Legionowa zakończyła premierową odslonę (25:20).

Początek drugiego seta to wyrównana walka punkt za punkt (5:5). Dopiero wejście w pole zagrywki Anny Kaczmar namieszało nieco w szeregach przyjezdnych i to rzeszowianki odskoczyły na trzy "oczka" (10:7). Czas wzięty na żądanie trenera Roberta Strzałkowskiego wyraźnie pobudził jego podobieczne do gry i po serii dobrych zagrań na tablicy pojawił się remis po 12. W kolejnych minutach przez blok Katarzyny Żabińskiej nie potrafiły się przebić rywalki i to rzeszowianki ponownie zbudowały swoje prowadzenie (17:13). Kiedy wydawało się, że gospodynie pewnie kroczą po zwycięstwo w tej partii straty zaczęły odrabiać legionowianki 20:18). Seria bloków rzeszowianek dała wynik 23:19, a ostatni punkt padł po punktowej zagrywce Miroslavy Paskovej (25:19).

Mocno zmobilizowane na parkiet powróciły zawodniczki z Legionowa, które w początkowej fazie seta szybko odskoczyły na cztery punkty (1:5). Serie zagrywek rzeszowskich siatkarek pozwoliły systematycznie odrabiac straty i przy wyniku 7:8, o czas poprosił trener Robert Strzałkowski. W kolejnych minutach z serwisami Klaudii Kaczorowskiej nie radziły sobie przyjezdne, które nie mogły przebić się przez blok Katarzyny Żabińskiej (12:9). W środkowej fazie seta walka toczyla się punkt za punkt (17:14), a po stronie gospodyń nie do zatrzymania była Adela Helić (20:15). Ostatnie pilki należały do Kaczorowskiej, która namieszała w szeregach rywalek swoimi zagrywkami (25:16).

MVP spotkania: Anna Kaczmar

Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:19, 25:16)

Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Helić, Kamenova, Kaczorowska, Żabińska, Mróz, Borek (libero) oraz Paskova, Szczygieł.

Legionovia Legionowo: Grabska, Bociek, Mikolajewska, Rasińska, Chojnacka, Połeć, Korabiec (libero) oraz Adamek (libero), Pacak, Grzelak, Bączyńska, Zakościelna.