Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 13-12-2018

9. kolejka LSK zakończona wygraną rzeszowianek 3:0 w Kaliszu.

W środę, 12 grudnia o godzinie 18:30 rozegrano mecz 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy drużynami Energa MKS Kalisz oraz Developres SkyRes Rzeszów w kaliskiej Arenie.

Kaliszanki plasując się na ostatniej pozycji w tabeli, nie były faworytkami środowego spotkania. Pierwszego seta lepiej zaczęły gospodynie doprowadzając do stanu 5:0, ale nasza drużyna szybko odrobiła straty wywalczając wynik 6:6  oraz dyktując warunki gry do ostatniego gwizdka. Premierową odsłonę meczu Developres SkyRes Rzeszów wygrał pewnie do 19, kolejne sety odpowiednio do 21 i 20. Całe spotkanie trwało 87 minut. Bardzo dobry mecz rozegrała nasza rozgrywająca Patya Barakova, która pociągnęła zespół do zwycięstwa i została wybrana MVP.

0:3 (19:25, 21:25, 20:25)

Składy obu drużyn:

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW: Witkowska, Hawryła, Blagojević, Barakowa, Mlejnkova, Zaroślińska-Król, Sawicka oraz Medyńska (L)

ENERGA MKS KALISZ: Ogoms, Janicka, Strózik, Budzoń, Lazic, Kecman, Kulig (L)